#News najnowszeINFORMACJETygodnik TVS

Mikołaj wylądował pod Kopcem Wyzwolenia. Świąteczna akcja przyciągnęła tłumy

Śmigłowiec nad Kopcem Wyzwolenia i tłum mieszkańców czekających na jednego wyjątkowego gościa — tak wyglądał finał tegorocznej akcji Dzieła Świętego Mikołaja w Piekarach Śląskich. Chociaż najwięcej emocji wzbudziło samo lądowanie, to na miejscu czekało znacznie więcej atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W piątek, 6 grudnia, pod Kopcem Wyzwolenia zebrały się rodziny z Piekar Śląskich i okolic, by powitać Mikołaja. Organizator całej akcji w stroju biskupa Mikołaja z Miry dotarł na miejsce z pomocą helikoptera równo o 13:00. Chwilę po lądowaniu rozpoczęło się rozdawanie słodkości i prezentów, co natychmiast przyciągnęło najmłodszych.

Moja wizyta nie jest przypadkowa. Są tutaj grzeczne dzieci, które zasługują na odwiedziny Mikołaja i prezenty. Tu się będzie bardzo dużo działo! — mówi Łukasz Wylężek, inicjator akcji i odtwórca roli Świętego Mikołaja

Huczne wydarzenie 

Lądowanie Mikołaja wzbudziło wielkie emocje, ale w harmonogramie wydarzenia nie zabrakło również występów muzycznych i tanecznych oraz ciepłego posiłku dla wszystkich przybyłych. Punktem kulminacyjnym spotkania pod Kopcem Wyzwolenia, było wejście Mikołaja i chętnych mieszkańców do Mikołajobusu, specjalnie udekorowanego miejskiego autobusu. Pojazd użyczył i przygotował PKM Świerklaniec.

Co roku użyczamy Mikołajowi nasz autobus, który jest ozdabiany przez pracowników. Zauważyłem, że z kolejnym rokiem ten bus jest coraz bardziej świąteczny — tłumaczy Paweł Rumniak, prezes zarządu PKM Świerklaniec.

Świąteczny autobus zabrał uczestników spod Kopca najpierw pod Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, a następnie wyruszył dalej  przez Świerklaniec, Nowe Chechło, Miasteczko Śląskie, Tarnowskie Góry i Bytom, kończąc swoją podróż w Katowicach. Na każdym przystanku Mikołaj wysiadał, by przywitać się z mieszkańcami i zrobić zdjęcia, a jego pomocnicy rozdawali drobne słodkości.

Mikołaj jest zachwycony entuzjazmem i radością mieszkańców, obiecał, że na pewno wróci za rokżartuje Sława Umińska-Kajdan, prezydent Piekar Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button