#News najnowszeINFORMACJETygodnik TVS

GZM: Bez ofiar na śląskich drogach. Policyjne podsumowanie tygodnia

W ostatnich dniach stycznia śląska policja odnotowała mniej wypadków niż tydzień wcześniej. Na drogach doszło do 11 zdarzeń, bez ofiar śmiertelnych, a 14 osób zostało rannych. Jednocześnie wzrosła liczba zatrzymań nietrzeźwych kierowców i osób poszukiwanych. 

26-29 stycznia

Śląska policja opublikowała podsumowanie wydarzeń z ostatnich dni. Dane obejmują okres od 26 do 29 stycznia 2026 roku i dotyczą m.in. bezpieczeństwa na drogach oraz działań funkcjonariuszy.

W tym czasie na terenie województwa doszło do 11 wypadków drogowych. Nikt nie zginął, natomiast 14 osób odniosło obrażenia. Policja odnotowała także 554 kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali 48 nietrzeźwych kierowców.

W ramach prowadzonych działań policjanci ujęli 376 osób poszukiwanych. Zatrzymano również 181 sprawców przestępstw, którzy zostali schwytani na gorącym uczynku. Warto dodać, że są to dane od poniedziałku do czwartku. Piątkowe będą dostępne zapewne w weekendowym podsumowaniu. 

Porównanie z zeszłym tygodniem 

W ostatnim tygodniu, od 26 do 29 stycznia 2026 roku, śląska policja odnotowała mniejszą liczbę zdarzeń na drogach niż w poprzednim tygodniu. Tym razem doszło do 11 wypadków drogowych, podczas gdy w dniach 19-22 stycznia było ich aż 16. Co ważne, w tym tygodniu nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych, w przeciwieństwie do poprzedniego okresu, gdy zginęła jedna osoba.

Powiązane artykuły

Liczba osób rannych również spadła – z 16 do 14. Znacząco zmniejszyła się też liczba kolizji drogowych – z 690 do 554. W kwestii nietrzeźwych kierowców, w obecnym tygodniu zatrzymano ich 48, co jest wzrostem w porównaniu do 29 osób sprzed tygodnia.

Odnotowano również więcej zatrzymań osób poszukiwanych – 376 wobec 297 tydzień wcześniej. Liczba sprawców przestępstw zatrzymanych na gorącym uczynku wzrosła z 161 do 181.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button