Skip to content

Wideo: Bieruń, mężczyzna obrzucił budynek Straży Miejskiej kamieniami i relacjonował to na żywo!

26 marca 2025
Rafał Kulig
Straż Miejska Bieruń policjant prowadzi zatrzymanego męzczyznę, stoja przed drzwiami wejściowymi
Źródło: KWP Policji W Katowicach

Nocą z poniedziałku na wtorek, 34-letni mężczyzna postanowił wyładować swoją frustrację na budynku Straży Miejskiej w Bieruniu, obrzucając go kamieniami. To, co było szokujące, to fakt, że całe przestępstwo transmitował na żywo na swoich mediach społecznościowych! Jego bezczelne zachowanie nie uszło uwadze bieruńskim policjantom, którzy natychmiast podjęli działania.

Szokująca akcja w środku nocy

Dzięki szybkiej reakcji oficerów dyżurnych, którzy otrzymali zgłoszenie o incydencie chwilę po północy, mężczyzna nie zdążył zniknąć z miejsca przestępstwa. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, zastali go w trakcie transmisji na żywo, kiedy to obrzucał budynek Straży Miejskiej. To niebywałe, że mężczyzna nie tylko dopuścił się zniszczenia mienia, ale także zdecydował się relacjonować to przestępstwo, jakby było to coś zupełnie normalnego.

Zatrzymanie sprawcy

Bieruńscy policjanci nie czekali ani chwili  – 34-latek został natychmiast zatrzymany i przewieziony do aresztu. Na miejscu sprawdzono jego nagrania, które stanowią jedno z głównych dowodów w tej sprawie. Mężczyzna nie tylko przyznał się do czynu, ale także jawnie relacjonował całe zajście w Internecie, co tylko pogłębia jego winę.

Grożące konsekwencje prawne

Teraz sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszych losach mężczyzny. Za zniszczenie mienia, jakiego dopuścił się 34-latek, grozi kara do 5 lat więzienia. Jest to surowa lekcja dla każdego, kto uważa, że takie działania mogą przejść bez konsekwencji.

Żródło; Policja Śląska

Tagi

Podobne wpisy

  • Pyrzowice. Liczba pasażerów w 2023 to zaskoczenie!

    Nowe połączenia rejsowe z Katowice Airport. Pasażerowie polecą do Egiptu i Włoch

    Kamil Janisz
  • Ukradł auto, uciekał ulicami Katowic i rozbił samochód! 46-latek trafił do aresztu

    Monika Sławik
  • Szybciej koleją w Beskidy. Modernizacja linii Żywiec - Sucha Beskidzka na finiszu

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP