Skip to content

Dzień Ziemi w Dąbrowie Górniczej [WIDEO]

22 kwietnia 2023
Redakcja

Gdy o nich mowa, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę jak bardzo są potrzebne, by ludzkość mogła istnieć.

 

Owady kojarzą się nam ze szkodnikami, nawet pszczoły budzą lęk i obawę, bo ich obecność w pobliżu człowieka uważana jest za zagrożenie. Tymczasem większość gatunków owadów to pożyteczne stworzenia i na to starano się w sobotę 22 kwietnia zwrócić uwagę w Dąbrowie Górniczej.

Często, kiedy myślimy o owadach w ogrodzie, pierwszym skojarzeniem są szkodniki, a kolejnym – walka z nimi. Jednak nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki – wręcz przeciwnie, większość gatunków jest pożyteczna. Nie tylko nas żywią – zapylając rośliny i umożliwiając ich wytwarzanie owoców, ale także właśnie bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi.

Pod hasłem „Zwiększenie Bioróżnorodności Zapylaczy” zorganizowano imprezę, podczas której można było się przekonać o roli owadów w ekosystemie. Dzień Ziemi to coroczne święto, mające na celu promowanie ochrony środowiska i dbałości o naszą planetę. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, grach terenowych, a także spróbować swoich sił w quizie dotyczącym segregacji śmieci. Ponadto na miejscu możliwa była wymiana zużytych baterii i przeterminowanych leków na sadzonki miododajnych roślin rabatowych, krzewów ozdobnych oraz ziół.

Tomasz Koryciorz

Tagi

Podobne wpisy

  • Będą kolejne wybiegi dla psów w Katowicach

    Monika Sławik
  • Do katowickich GPZO bez papierowego potwierdzenia. Wystarczy aplikacja mObywatel

    Kamil Janisz
  • Szczątki 24 ofiar odnalezione na cmentarzu przyszpitalnym w Lublińcu - IPN prowadzi badania

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP