6 grudnia rusza Szczyt Cyfrowy ONZ–IGF 2021 w Katowicach
Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. To najważniejsze cyfrowe i międzynarodowe wydarzenie tego roku rozpocznie się już 6 grudnia w Katowicach.
Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!
W związku z przygotowaniami do wydarzenia, we wtorek w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja prasowa „Szczyt Cyfrowy ONZ – globalna dyskusja o świecie cyfrowym już za miesiąc w Polsce”. Wzięli w niej udział Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, Wojciech Pawlak – dyrektor NASK i Roman Malinowski – dyrektor ds. Rejestru Domen Internetowych w NASK.
300 wydarzeń w jednym
Myślą przewodnią tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ jest hasło – Internet United, czyli dostępny, zjednoczony, przyjazny internet dla wszystkich.
– Podczas pięciu dni tegorocznej edycji Szczytu odbędzie się 300 różnych wydarzeń, aktywności i inicjatyw, takich jak wykłady, debaty i warsztaty, poświęcone tematyce świata cyfrowego – poczynając od legislacji poprzez obecnie dostępne technologie po technologie przyszłości, np. kwantowe – powiedział Krzysztof Szubert. – Goście Szczytu będą także rozmawiali na tematy bardziej ogólne, horyzontalne, jak choćby te związane z dostępem do internetu, ponieważ w tym momencie pół świata nadal takiego dostępu nie ma. Ten temat jest szczególnie ważny z perspektywy ONZ – dodał.
Pierwszy dzień konferencji (tzw. dzień zero) pozostaje w gestii państwa będącego gospodarzem. Tylko tego jednego dnia odbędzie się kilkanaście wydarzeń, zaproponowanych przez Polaków z różnych środowisk. Kulminacją będzie uroczysta gala i koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Ostatniego dnia, podczas uroczystego zamknięcia Szczytu, zaprezentowany zostanie dokument podsumowujący wydarzenie – protokół z Katowic (Katowice Protocol).
Częścią imprezy będzie też zaproponowany przez Polskę Szczyt Młodych IGF (Youth Summit IGF), który ma na celu zaangażowanie młodych osób w dyskusję o przyszłości cyfrowej transformacji.
– Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony ONZ – powiedział Krzysztof Szubert.
Cała Polska zaśpiewa hymn narodowy! 11 listopada akcja „Niepodległa do hymnu”
Wojewoda śląski: do 22 listopada zabezpieczymy w regionie 1800 łóżek covidowych
Policja zatrzymała kolejną fałszywą karetkę. W środku 18 imigrantów zamiast pacjentów i ratowników
źr. Cyfryzacja KPRM