REKLAMA
Kategorie

Bielsko-Biała: Syn znęcał się nad rodzicami! Dotkliwie pobił i groził śmiercią

Pijany mężczyzna wszczął awanturę ze swoimi rodzicami. W czasie kłótni zaatakował matkę i ojca. Pobił swoje ofiary, powodując obrażenia głowy. Groził im śmiercią. Wezwani na miejsce policjanci obezwładnili i zatrzymali awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

 

Okazało się, że od blisko roku mężczyzna dopuszcza się przemocy fizycznej i psychicznej wobec rodziców. Usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Zakazał mu też kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za przemoc domową grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

 

Powiązane artykuły

Jak rozpoznać przemoc

Zaniedbywanie – to niezaspokajanie podstawowych potrzeb materialnych i emocjonalnych, niezapewnienie jedzenia, ubrań, schronienia, opieki medycznej, bezpieczeństwa.

Przemoc fizyczna – to celowe uszkodzenia ciała, zadawanie bólu lub groźba uszkodzenia ciała. Skutkiem przemocy fizycznej mogą być złamania, siniaki, rany cięte, poparzenia, obrażenia wewnętrzne.

Przemoc seksualna – to angażowanie w aktywność seksualną bez zgody i/lub świadomości ofiary. Wykorzystywanie seksualne odnosi się do zachowań z kontaktem fizycznym, (np. dotykanie, współżycie) oraz do zachowań bez kontaktu fizycznego (pokazywanie materiałów pornograficznych, podglądanie, ekshibicjonizm). Przemoc ta może być jednorazowym incydentem lub powtarzać się przez dłuższy czas.

Przemoc emocjonalna – to powtarzające się poniżanie, upokarzanie i ośmieszanie. Wciągnie w konflikt, manipulowanie. Stawianie wymagań i oczekiwania, którym druga osoba nie jest w stanie sprostać.

Szczególną grupą osób dotkniętych przemocą są dzieci oraz osoby poniżej 18-tego roku życia. W tym wypadku istnieje obowiązek zawiadomienia o przestępstwie odpowiednich instytucji wymiaru sprawiedliwości. Osoby niepełnoletnie mogą szukać pomocy pod BEZPŁATNYM ogólnopolskim telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży:
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button