Bytom: W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej
Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.
Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!
Jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki jest w bardzo złym stanie technicznym przez tworzące się koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Zapowiadany przez nas remont będzie obejmował m.in.: modernizację nawierzchni ulicy, chodnika, a także powstanie ciągów pieszo-rowerowych, których budowa będzie możliwa dzięki oszczędnościom, jakie uzyskaliśmy po przetargu – dodaje Michał Bieda.
Warto podkreślić, że droga wojewódzka DW 925, której częścią jest ul. Zabrzańska, to kluczowa pod względem komunikacyjnym, a tym samym obciążona dużym ruchem jezdnia. Zakres robót remontowych będzie obejmował wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej. Górna warstwa ścieralna odtworzona będzie w technologii mineralno-grysowej SMA, która jest bardziej odporna na koleinowanie, od tradycyjnych mieszanek mineralno-bitumicznych. W ramach robót zaplanowano również m.in.: rozbiórkę chodników, remonty cząstkowe nawierzchni chodnika z płytek betonowych, a także wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego strukturalnie. Ponadto w trakcie prac zawężone zostaną pasy ruchu do szerokości 3 metrów, dzięki czemu będzie możliwe wydzielenie pasu ruchu dla rowerów w kierunku do Szombierek. Z kolei po stronie południowej /od strony stadionu/ zaadaptowany zostanie chodnik na potrzeby ciągu pieszo-rowerowego o długości około 180 metrów. Powierzchnia remontu nawierzchni jezdni wyniesie 2850 m2, a chodnika 200 m2. Wartość inwestycji to 275 459 zł, a cała kwota pochodzi z budżetu miasta.
Wykonawca będzie miał dwa miesiąca na realizację robót, które określone zostały w przetargu, jednak same prace bitumiczne i związane z nimi utrudnienia drogowe w ruchu nie powinny trwać dłużej niż 14 dni – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.
Remont będzie prowadzony najpierw na jednym pasie ruchu. Ruch będzie wtedy prowadzony po nieremontowanym pasie. W przeciwnym kierunku kierowcy będą poruszać się objazdem. Następnie ruch zostanie przerzucony na wyremontowany pas. Szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu zaprezentujemy po zatwierdzeniu przez wykonawcę robót projektu tymczasowej organizacji ruchu – czytamy na stronie UM Bytom.
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja
Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi
Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca
źr. UM Bytom