Wielki korek w Wiśle. Co robić?
Korki w Wiśle na DW 941 są już legendarne. Oczywiście, że w Nowy Rok po południu trasa stoi. Zobacz to on line
Przez kilka miesięcy Wisła i Ustroń nie pamiętały o korkach. A trzeba przyznać, że są one legendarne. Aż do sylwestra i Nowego Roku. Już około 15 DW 941 w okolicach hotelu Gołębiewski była na mapach google czerwona. Podobnie było w Ustroniu. Droga z Głębiec przez Ustroń do Skoczowa, gdzie można wjechać na DK 81 albo S1, to nasza „śląska zakopianka”. Bywa, że pokonanie 20 km trasy zabiera kierowcom nawet 2 godziny.
Jeśli stoicie właśnie w korku w Wiśle czy Ustroniu, nie mamy dobrej rady. Na pociechę: oto widok na żywo z kamerki na rondzie przy Oazie na DW 941:
Jak dojechać do Wisły bez korków?
Ale jeśli dopiero planujecie wyjazd w Beskidy, np. na ferie, weźcie sobie do serca te rady. Przygotowała je dla turystów ekipa z pensjonatu Pod Ochorowiczówką.
-Planując powrót do domu w niedzielę lub inny dzień kończący jakiś dłuższy czas wolny od pracy i zajęć szkolnych warto wyruszyć wcześniej niż później lub później niż wcześniej. W zimie ruch wyjazdowy zaczyna się nawet ok. godz. 14 i trwa zwykle do ok. 17 – 18. Dodatkowo podczas ferii zimowych niemal codziennie natężony ruch w obu kierunkach jest ok. godziny 15 – 17, kiedy dobiega końca dzienna jazda na stokach narciarskich
A Koleje Śląskie przypominają: Zestawiając długość podróży oraz aktualne ceny paliw, podróż do Wisły zmodernizowaną linią S6 (Katowice — Skoczów — Wisła) jest tańsza niż transport samochodowy. Co więcej, koszty podróży to także parkingi oraz eksploatacja samochodu, przez które podróż ta staje się jeszcze droższa.