Dotykam=Wygrywam, czyli biustonoszowa akcja wymierzona w raka piersi
Rozpoczęła się dziesiąta edycja akcji profilaktyczno-ekologicznej Dotykam=Wygrywam. Idea jest prosta – wystarczy przynieść niepotrzebny i zużyty biustonosz i przeznaczyć go na tzw. reCYCling. W zamian nowy stanik można kupić taniej. Akcja ma zachęcić do badań, które mogą uchronić przed tragicznymi skutkami raka piersi.
Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!
– Dzięki takiej akcji są coraz bardziej świadome i tak żywiołowo reagują na tę akcję. Mamy fajne klientki, które nas zawsze dopingują w takich sytuacjach i cieszymy się z tego powodu – mówi Iwona Sury, salon Ka-Ja w Mysłowicach.
Pieniądze z biustonoszy, które zostaną poddane reCYClingowi, są przeznaczane na rzecz Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Fundacji Wsparcie na Starcie. Organizatorzy uczą też, jak samemu zbadać swoje piersi i wykryć ewentualne nieprawidłowości.
-Po prostu wykonuj je w sposób, który ci odpowiada. Twój cel to poznanie własnych piersi i ich normalnego stanu – podpowiadają ambasadorki akcji Dotykam=Wygrywam.
Zużyte biustonosze można oddawać w 170 sklepach na terenie całego kraju. Między innymi w tym salonie w Mysłowicach.
– Staniki, które zbierają, dostaną drugie życie. Te, które są całkowicie zniszczone zostaną przetworzone na ekologiczny opał, natomiast wszystkie inne mogą zostać spożytkowane. Bardzo się to klientkom podoba, a za każdy taki biustonosz, który do nas przyniosą, otrzymują od nas kupon o wartości 20 zł na nowy biustonosz – mówi Katarzyna Zimnik, salon Ka-Ja w Mysłowicach.
Zużyte biustonosze można oddawać do końca października. Od lat w promocję akcji Dotykam=Wygrywam angażują się znane osoby. Wśród nich Daria Widawska czy Beata Sadowska.
– Jestem jak najbardziej za. Po pierwsze: jestem za tym, żeby się samobadać, żeby zadbać o swoje zdrowie i badać swoje piersi. Po drugie: żeby nosić dobrze dobrane biustonosze, bo to jest bardzo ważne – mówi Beata Sadowska, dziennikarka, ambasadorka kampanii.
W tym roku organizatorzy przygotowali też aplikację na telefon – #BIUSTOapkę, której celem jest edukacja w dziedzinie profilaktyki.
autor: Paweł Jędrusik
Strzelanina w Niemczy! 35-latek nie żyje, sprawca na wolności!