#News najnowsze

Dziś Ruda Śląska pożegnała śp. prezydent Grażynę Dziedzic

Prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic zmarła kilka dni temu po ciężkiej chorobie nowotworowej

Pogrzeb śp. prezydent Grażyny Dziedzic odbył się w kościele św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu, tuż obok rudzkiego magistratu. Przypomnijmy, że prezydent Grażyna Dziedzic zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. 

Przeczytaj także: 

Jaworzno: ktoś zmienił pomnik żołnierzy radzieckich na pomnik ofiar wojny w Ukrainie

Zmarła przed kilkoma dniami Grażyna Dziedzic na rzecz miasta pracowała od 10 lat, piastując stanowisko prezydenta. Jesienią 2021 r. poinformowała, że zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Zgodnie z wolą zmarłej prezydent sam pogrzeb miał charakter rodzinny, lecz mieszkańcy mogli wziąć udział w mszy w kościele św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu. 

Grażyna Dziedzic najpierw była dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej. Z tego stanowiska zwolnił ją ówczesny prezydent Rudy Śląskiej Adam Stania, jednak Dziedzic nie dała za wygraną i wytoczyła prezydentowi proces cywilny, który wygrała. Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej wygrała trzykrotnie.  Zmarła mając 68 lat. 

autor: Bartosz Bednarczuk 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button