Eksperci Cafe Silesia
Beata Chrobak – ekspert podatkowy
Magister prawa i prawa międzynarodowego, administratywistka, absolwentka GWSH w Katowicach. Od 24 lat właścicielka kancelarii doradztwa podatkowego, Biuro Rachunkowe DOKUM w Tychach. Doradca podatkowy nr 09318, wpisana na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Pasją Beaty Chrobak jest praca, podróże i fotografia.
Od ponad 5 lat związana z telewizją TVS, prowadząca autorski program "Kącik podatkowy Beaty Chrobak". W przystępny sposób wprowadza widzów w ten bliski i codzienny świat finansów, księgowości i prawa. Kącik to program dla każdego.
Pytania i propozycje nowych tematów prosimy przesyłać na: kacikpodatkowy@tvs.pl
Program Cafe Silesia – Kącik podatkowy Beaty Chrobak
Termin emisji: każdy 3-ci piątek miesiąca
Godzina emisji: 17:35
Szpital św. Łukasza istnieje od 2000 roku. W roku 2011 Szpital rozpoczął działalność w aktualnej, nowej siedzibie w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej. Bezpośredni dostęp do obwodnicy miasta, bardzo dobre połączenie z drogami krajowymi [DK 1, S1, A1, A4] pozwala na szybką komunikację z aglomeracją śląską, krakowską, rybnickim okręgiem węglowym, oraz innymi miastami. Wokół Szpitala funkcjonuje przestronny parking, zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej. Specjaliści Szpitala zajmują się leczeniem szerokiego spektrum schorzeń z zakresu ortopedii, medycyny sportowej. Kolejną wyróżniającą się specjalnością Szpitala jest laryngologia oraz laryngologia dziecięca. Ponadto w Szpitalu realizowane są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz szczękowo – twarzowej, a także stomatologii, okulistyki i innych. Szpital spełnia współczesne wymagania jakościowe, co zostało potwierdzone uzyskaniem Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001:2008
Głównym profilem Szpitala w dziedzinie ortopedii jest leczenie schorzeń stawów i następstw urazów sportowych. Zespół ortopedów specjalizuje się w operacjach artroskopowych kolana, barku, stawu skokowego i innych. Jako pierwszy w Polsce, zespół ortopedów Szpitala św. Łukasza wykonał w roku 2004, czterotunelową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego wyznaczając nowy standard w leczeniu niestabilności przedniej stawu kolanowego. W 2009 roku w Szpitalu opracowano nową metodę przeszczepów membran kolagenowych oraz po raz pierwszy w Polsce wykonano operację barku typu Latarjet metodą artroskopową. W Szpitalu przeprowadzane są również operacje endoprotezoplastyki biodra, kolana, barku i stawów ręki.
Zespół specjalistów otolaryngologii wykonuje szeroki zakres operacji laryngologicznych u dorosłych i dzieci – między innymi operacje migdałków, przegrody nosa i zatok metodą endoskopową, operacyjne leczenie chrapania i bezdechów sennych małoinwazyjną metodą z zastosowaniem lasera operacyjnego i systemu CELON. W zakresie chirurgii ogólnej wykonuje się operacje żylaków kończyn dolnych, tarczycy oraz operacje laparoskopowe m. in. przepuklin, pęcherzyka żółciowego.
JAKOŚĆ W SZPITALU ŚW. ŁUKASZA:
Szpital Św. Łukasza wyróżnia się na rynku usług medycznych dzięki nowoczesnej infrastrukturze. Szeroki zakres leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego wspiera kompleksowa diagnostyka, w tym m.in. pracownie RTG, USG, polisomnograficzna (diagnostyka bezdechu sennego), endoskopowa, diagnostyczna chorób piersi, laboratorium oraz pracownia rezonansu magnetycznego, w której działa pierwszy w Polsce cyfrowy wysokopolowy Rezonans Magnetyczny Ingenia 3,0 T.
Więcej informacji na fanpage’u Cafe Silesia: https://www.facebook.com/CafeSilesiaTVS/?fref=ts