Wiadomość dniaZdrowie

Epidemia koronawirusa: Krew potrzebna na już! Można ją bezpiecznie oddawać [WIDEO]

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Katowicach rozpoczyna uzupełnianie zapasów krwi, potrzebnej do ratowania życia pacjentów. Dawcy nie powinni się niczego obawiać.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

-Po wypełnieniu ankiety, przed wejściem do autobusu, zostałem poproszony o założenie jednorazowej maseczki, została mi sprawdzona temperatura, pobrana krew do badania, badanie również przeprowadził lekarz, zostałem posadzony na fotelu do oddawania krwi, po oddaniu krwi po raz kolejny została mi sprawdzona temperatura, cały personel ambulansy był w ubraniach ochronnych, w maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach – mówi Tomasz Kapuścik, dawca krwi.

Według informacji Centrum, zaczyna brakować uniwersalnej krwi grupy 0, która nadaje się do przetoczenia wszystkim potrzebującym.

-W tej chwili zabezpieczamy wszystkie zabiegi operacyjne, natomiast mamy, posiadamy informacje, że w najbliższym czasie szpitale rozpoczną planowane zabiegi operacyjne. Dlatego też chcąc się do tego przygotować, zapraszamy wszystkich do odwiedzania nas, do oddania krwi – podkreśla Stanisław Dyląg, dyrektor RCKIK w Katowicach.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Katowicach rozpoczyna uzupełnianie zapasów krwi
Mimo trwającej pandemii koronawirusa, Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Katowicach rozpoczyna uzupełnianie zapasów krwi

Pytanie jak wygląda sprawa wznowienia planowanych operacji i zabiegów w szpitalach, biorąc pod uwagę strach, potencjalnych pacjentów, którzy boją się oddać w ręce lekarzy nawet gdy czują się bardzo źle.

– Te zasady bezpieczeństwa zostały już mocno dopracowane i opracowane tak przez dyrektorów jak i ordynatorów oddziałów, każdy wie co ma robić, myślę, że testowanie personelu też daje poczucie bezpieczeństwa pacjentom, że w szpitalu nie powinno im się stać nic złego – mówi Tadeusz Urban, Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej.

RCKIK pobiera nie tylko krew, ale również i osocze ozdrowieńców celem użycia go w leczeniu chorych na COVID-19. W ostatnim czasie poprawił się stan jednego z dwóch pacjentów leczony tą metodą w Tychach. Ten sposób leczenia koronawirusa będzie również stosowany w Szpitalu Specjalistycznym nr 1. w Bytomiu.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Województwo śląskie zostanie zamknięte? Tyle samo TAK co NIE

Odcięte głowy, gnijące wnętrzności. Makabryczne odkrycie w Mysłowicach! [WIDEO +18]

TO JEST PETARDA 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button