Kategorie

Gdzie spędzić majówkę? Muzeum Śląskie zaprasza na długi, majowy weekend!

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu„Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. W Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim

W nadchodzącą majówkę (1–3 maja 2017) Muzeum Śląskie zaprasza do rodzinnego zwiedzania obiektu, który będzie czynny od godziny 10.00 do 20.00. Otwarty teren parkowy oraz otaczający siedzibę ogród sensoryczny z kompozycjami kwiatów i ziół na pewno przyciągną miłośników natury, którzy będą mogli skorzystać także z otwartego w tych dniach ogrodu letniego restauracji „Moodro”.

Postawna, bo mająca 40 metrów wysokości i ważąca 100 ton, wieża widokowa jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego. Wybudowana na początku lat 20. XX wieku jest pozostałością po jednym z najstarszych szybów kopalni. Zachowana w oryginalnym stanie, bez poważnych przekształceń, stanowi świadectwo rozwiązań technologicznych tamtego czasu. W trakcie budowy nowej siedziby Muzeum została zaadaptowana na wieżę widokową, którą wraz z wybudowanym na początku XX wieku budynkiem warsztatu mechanicznego oraz kuźni można zwiedzić w ramach „biletu industrialnego” w cenie 6 zł normalny oraz 4 zł ulgowy już od 1 maja. Do skorzystania z tej oferty zaproszeni są wszyscy fani zabytków techniki, których na pewno skusi także jedna z dwóch nowych propozycji Muzeum, czyli „Byzuch u Ferdynanda”, w ramach której będzie można zwiedzić z przewodnikiem budynki dawnej kopalni „Ferdynand” i poznać historię tego terenu. Drugą nowością w cenniku jest propozycja dla osób, które znają już wystawy stałe, a chciałaby zwiedzić tylko wystawy czasowe.

W maju ruszają także na zajęcia jogi, które odbywają się na terenie parku wokół Muzeum. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów jogi, dla wszystkich chętnych bez względu na wiek, będą odbywać się w każdą niedzielę, od 7 maja do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 11.30 na terenie znajdującym się obok wieży szybu „Warszawa II”. Jeśli pogoda nie dopisze, zajęcia będą się odbywać w budynku Centrum Scenografii Polskiej.

Powiązane artykuły

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button