Artykuł Sponsorowany

Gdzie szukać ofert używanych ciągników ze Śląska i nie tylko? W sieci!

Zakup ciągnika rolniczego to kosztowna inwestycja i powinna być poprzedzona wieloma porównaniami różnych modeli i ich cen. Jak jednak to zrobić, gdy czas poświęca się przede wszystkim pracy? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetu. O tym, jak szybko i wygodnie kupić niezbędny w gospodarstwie pojazd, najlepiej dowiedzieć się z tego poradnika.

 

Na jakiej stronie warto szukać ciągników?

Osoby zainteresowane nabyciem ciągnika rolniczego mogą wybrać się do jednego z wielu komisów sprzętu rozsianych po całej Polsce. Kłopotem związanym z wyjazdami w poszukiwaniu używanego traktora jest jednak konieczność spędzenia czasami kilku godzin w podróżach. Z tego właśnie powodu w internecie powstały giełdy, na których sprzedawcy oferują odkupienie niepotrzebnego im już sprzętu. W ten sposób klienci mają możliwość przejrzenia tysięcy propozycji nie tylko ze swojej najbliższej okolicy, ale całego kraju, a nawet zagranicy. By kupić model najlepiej odpowiadający oczekiwaniom, warto korzystać z portali, na których jest jak najwięcej maszyn. Dobrym wyborem jest witryna od lat ceniona przez polskie rolnictwo – Mascus Polska.

Co wyróżnia Mascus Polska? Ten należący do kanadyjskiej spółki Ritchie Bros serwis umożliwia zakup ciągników z całego świata. Dzięki temu rolnik ze Śląska może wybrać zarówno maszynę sprzedawaną we własnym lub sąsiednim powiecie, jak i z innego kontynentu. Na stronach portalu oferowanych jest ponad 400 tys. pojazdów, co pozwala precyzyjnie dobrać maszynę pod kątem marki, osiągów, rozmiarów, wieku i ceny. 

W wyszukiwaniu ciągników pomaga rozbudowany, a przy tym prosty w obsłudze filtr. W kolejnych polach wpisuje się kryteria takie jak nazwa traktora, oczekiwany przedział cenowy i lata produkcji. Innym sposobem jest wybór spośród 100 największych producentów, wyłącznie ofert ze zdjęciem, z ceną lub spomiędzy maszyn uszkodzonych i zdemontowanych. Pozostałe dostępne kryteria to kraj albo kontynent pochodzenia oraz data wystawienia ogłoszenia.

Jakie inne maszyny można kupić w internecie?

Z serwisu Mascus Polska mogą skorzystać nie tylko osoby potrzebujące ciągnika. Oprócz nich znajdują się tam oferty innych maszyn rolniczych, np. przyczep, kombajnów, maszyn do siania, sadzarek, urządzeń do uprawy winorośli, opryskiwaczy czy też sprzętu do zbioru oliwek. Portal to odpowiednie miejsce dla rolników, którzy szukają części zamiennych do swojego sprzętu. 

Co więcej, wiele propozycji sprzedaży dotyczy pojazdów i urządzeń z innych branż. Na mascus.pl ogłoszenia wystawiają również właściciele sprzętu budowlanego, przeznaczonego do pracy w magazynach, zakładach komunalnych i lesie. Ponadto nie brakuje ofert zakupu ciężarówek, ciągników siodłowych, przyczep do przewozu wrażliwych produktów (np. chłodnie) i wielu innych.

Zakup traktora poprzez aplikację mobilną

Wybór ciągnika lub innej maszyny bez wychodzenia z domu pozwala zaoszczędzić dużo czasu, a do tego może być jeszcze prostszy i przyjemniejszy. Zamiast siadać przed komputerem, wystarczy sięgnąć po smartfon. Dostęp do tysięcy ogłoszeń możliwy jest dzięki Mascus App, którą da się pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Tak jak witryna internetowa, aplikacja zawiera funkcjonalną wyszukiwarkę z wieloma kryteriami, dzięki którym łatwiej znaleźć interesujący pojazd albo inny sprzęt. Wybrane ogłoszenia da się zapisać w osobnej zakładce. W ten sposób prościej do nich wrócić po przemyśleniu, czy rzeczywiście jest to dobra oferta.

Funkcjonalność Mascus App zwiększa opcja zapisywania ustawień wyszukiwania. Pozwala to sprawdzać propozycje sprzedaży bez konieczności żmudnego ustalania kryteriów wyboru za każdym razem. Kolejną przydatną funkcją jest alert. Powiadamia on użytkownika aplikacji zawsze, gdy na portalu zostanie dodane nowe ogłoszenie zgodne z ustawionymi wcześniej parametrami. Dzięki temu można być na bieżąco z najnowszymi propozycjami sprzedaży i ubiec innych, gdy na portalu pojawi się odpowiedni sprzęt.

Za pomocą Mascus App potencjalny kpuiec ma okazję podzielić się ciekawymi ofertami z innymi osobami. By to zrobić, wystarczy wybrać ikonę udostępniania, a następnie logo aplikacji, na którą zostanie przesłany link. Do wyboru są różne komunikatory (np. WhatsApp, Messenger, Skype), skrzynki e-mailowe i portale takie jak Instagram czy LinkedIn.

Marki ciągników, na które warto zwrócić uwagę

Dostęp do setek tysięcy ofert daje wiele możliwości, ale nie wystarczy do dokonania właściwego wyboru. Niezbędna jest też wiedza na temat poszczególnych marek specjalistycznego sprzętu. Niezależnie od jego przeznaczenia, najlepiej wcześniej dowiedzieć się, czy części zamienne są łatwe do kupienia. 

Czym więc warto się zainteresować, będąc rolnikiem ze Śląska? Ze względu na bliskość południowej granicy, dobrym pomysłem jest nabycie ciągnika marki Zetor. W przypadku braku danego podzespołu w Polsce można liczyć na jego zakup w Czechach i Słowacji, czyli krajach, w których traktorów firmy z Brna jest najwięcej.

Przy przeszukiwaniu serwisu Mascus Polska poleca się zwrócić uwagę na producentów o światowym zasięgu dystrybucji. Najlepszymi przykładami są amerykańscy giganci technologii rolniczej, czyli John Deere i New Holland. Oba mają wiele salonów na terenie Polski, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniego komponentu. Popularnością cieszą się też niemieckie ciągniki firm takich jak Fendt i Deutz-Fahr. Dzięki temu, a także, ponownie, bliskości granicy, ewentualne serwisowanie lub samodzielna stają się znacznie prostsze. Kolejnym przedsiębiorstwem, którego pojazdy nie powinny sprawiać problemu w naprawie, jest rodzimy Ursus.

Przed zakupem trzeba mieć na względzie koszta eksploatacji traktora. Z tego powodu zaleca się zainteresować pojazdami producentów słynących z wykorzystania nowoczesnych technologii zużycia paliwa. Do listy firm można więc dodać m.in. japońskie przedsiębiorstwo Kubota. Koncern z Dalekiego Wschodu dokłada starań, by jego maszyny były maksymalnie oszczędne, zachowując jednocześnie dobre osiągi. Co więcej, azjatyckie ciągniki spełniają normy emisji spalin, w czym pomagają m.in. filtry cząstek stałych, katalizatory utleniające i układy wtrysku Common Rail.

źrdóło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button