Dzieje sięSilesia Flesz najnowsze informacjeStyl życia

Największe puzzle świata: Pan Mirosław i jego 60-tysięczne arcydzieło

Pan Mirosław Kaczmarek, pasjonat układania puzzli, może teraz poszczycić się rekordowym osiągnięciem – ułożeniem największych puzzli na świecie o nazwie „What a wonderful world”. Zestaw liczy imponujące 60 tysięcy elementów, przedstawiając mapę świata z najważniejszymi i najbardziej charakterystycznymi budowlami.

Metoda, jaką zastosował pan Kaczmarek, była równie imponująca jak same puzzle. Zestaw był pakowany oryginalnie, w 60 woreczków po tysiąc elementów, umieszczone w trzech pudełkach. Dzięki współpracy z przyjaciółkami z grupy, proces układania został znacznie przyspieszony. Każdy z uczestników wziął na siebie jeden karton, co pozwoliło na skompletowanie puzzli w oszałamiających osiem miesięcy. Choć praca nie odbywała się codziennie, to dzięki efektywnej organizacji czasu udało się osiągnąć imponujący rezultat.

Gdzie zobaczyć gigantyczne puzzle? 

Teraz mieszkańcy Piekar Śląskich oraz wszyscy zainteresowani mogą podziwiać to arcydzieło w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich. Puzzle zostały rozłożone w specjalnej sali, tworząc efektowny dywan, który można zwinąć w każdej chwili.

Łukasz Żywulski z MBP w Piekarach Śląskich podkreśla, że proces składania tych ogromnych puzzli był skomplikowany, jednak efekt jest imponujący. Całość można podziwiać w bibliotece, co stanowi unikalne doświadczenie dla miłośników puzzli i sztuki.

Puzzle  „What a wonderful world” ułożone, będą kolejne  

Pan Mirosław Kaczmarek, mimo ułożenia już tak imponującego zestawu, nie zamierza zwalniać tempa. Zapowiada, że w najbliższym czasie zabierze się za układanie kolejnych puzzli, tym razem składających się z ponad 40 tysięcy elementów. Jego pasja trwa już ponad 20 lat, a kolekcja, którą zgromadził, obejmuje różnorodne motywy, począwszy od pojazdów i zwierząt, a skończywszy na bajkowych scenach.

Powiązane artykuły

Warto dodać, że największe puzzli, które pan Kaczmarek ułożył, zostały zakupione na licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co dodatkowo podkreśla edukacyjny i charytatywny wymiar jego pasji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button