Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście? Skorzystajcie z Karty Dużej Rodziny
Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście? Niezależnie od wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku, w całej Polsce czekają partnerzy Karty Dużej Rodziny oferujący szereg zniżek dla jej posiadaczy. To, m.in. ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe, kina, muzea, pływalnie, a także… papugarnie! I wiele, wiele innych. To dobra zabawa i spora oszczędność.
Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:
Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny honoruje 5,5 tys. partnerów, a ze zniżek można skorzystać w ok. 23 tys. lokalizacji w całej Polsce, zarówno w dużych ogólnopolskich sieciach, jak i u małych, lokalnych przedsiębiorców. To zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.
To jednak nie wszystko. Zniżki oferują także ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe, kina, muzea, pływalnie czy… papugarnie. I wiele, wiele innych. Góry, morze, jezioro, a może lato w mieście – setki punktów w całej Polsce czekają na urlopowiczów z dziećmi.
Spotkanie z naturą
Parki Narodowe zapewniają darmowe wejście dla użytkowników Karty Dużej Rodziny. Wiele z nich oferuje jednak dodatkowe darmowe atrakcje lub zniżki.
– W Parku Narodowym „Ujście Warty” posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą, oprócz bezpłatnego wstępu do parku, bezpłatnie korzystać z biletu wstępu na wieżę widokową w Chyrzynie. Jest to dwudziestometrowa oszklona wieża widokowa, będąca elementem budynku dyrekcji – mówi Dorota Wypychowska z Parku Narodowego „Ujście Warty”. -W Ojcowskim Parku Narodowym użytkownikom Karty Dużej Rodziny przysługuje bilet ulgowy do wszystkich obiektów prowadzonych przez OPN – wskazuje zastępca dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego mgr inż. Jakub Baran.
Z kolei w Słowińskim Parku Narodowym posiadacze KDR mają nie tylko darmowe wejście i dostęp do obiektów na jego terenie, ale też ulgi na… połów ryb w wodach Parku.
Lekcja historii
Wiele atrakcyjnych zniżek oferują również różnego typu muzea w całej Polsce. To dobra okazja, by wraz z dziećmi przeżyć lekcję historii z prawdziwego zdarzenia.
– Muzeum Lubelskie w Lublinie oferuje użytkownikom Karty Dużej Rodziny bilety ulgowe na wszystkie ekspozycje oraz obiekty wchodzące w obręb Muzeum. Obecnie, ze względu na remont zwiedzać można wyłącznie Basztę oraz Kaplicę Trójcy Świętej, a cena biletów wynosi odpowiednio 7 zł i 9 zł – informuje Małgorzata Siedlaczek z Muzeum Lubelskiego w Lublinie.
W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku osobie dorosłej posiadającej Kartę Dużej Rodziny przysługuje ulgowy bilet wstępu na wystawę stałą. – Dzieci i młodzież posiadający Kartę Dużej Rodziny w wieku do lat 18 (włącznie) uprawnione są do otrzymania darmowego biletu – mówi Karolina Imianowska z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Pora na zabawę
Drogie dzieci, nie martwcie się, zniżki nie obejmują tylko miejsc o walorach edukacyjnych. Partnerami Karty Dużej Rodziny są też kina, teatry, parki rozrywki, parki linowe, trampolinowe… i wiele, wiele innych.
–Na fanów nowoczesnych technologii – starszych i młodszych – czeka np. studio wirtualnej rzeczywistości w Gdańsku. – Do programu dołączyliśmy w maju tego roku. Dla posiadaczy KDR mamy dostępne 10 proc. zniżki na całą ofertę – mówi Joanna Stróżyk z Virtual Planet.
W łącznie siedmiu Salach Zabaw Fikołki w Warszawie, Płocku, Pruszkowie i Wrocławiu posiadacze KDR mogą skorzystać z rabatów 10 proc. i 30 proc. na imprezy urodziny, wejścia indywidualne oraz półkolonie. – W wakacje 2018 roku odnotowaliśmy ok. 1500 rachunków z rabatem Karty Dużej Rodziny. Liczymy, że w tym roku będzie to 2000 rachunków, bo klienci często przekazują sobie informacje o rabatach tzw. pocztą pantoflową. Klienci doceniają rabat szczególnie przy okazji droższych produktów, takich jak półkolonie, kiedy to w tym samym czasie wysyłają kilkoro dzieci – tłumaczy Sylwia Kędzierska, dyrektor operacyjna sieci Sal Zabaw Fikołki.
– Park Janosika na Krupówkach to ponad 700m2 atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych jest to miejsce beztroskiej, radosnej zabawy, rodzice zaś mają do swojej dyspozycji kawiarnię, gdzie przy pysznej kawie i książce mogą się zrelaksować. Mamy bardzo wielu Klientów z Kartą Dużej Rodziny, którym udostępniamy 30 proc. rabatu. Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy – informuje Halina Olesia z Parku Janosika w Zakopanem.
W Łodzi, Ksawerowie, Kaliszu, Opolu, Wałbrzychu i Głogowie na posiadaczy KDR czekają z kolei parki trampolin. – Park trampolin Jump Planet to połączenie niczym nieskrępowanej dobrej zabawy z porządną dawką aktywności fizycznej. Jesteśmy miejscem stworzonym z myślą o wspólnym spędzaniu czasu rodzin i przyjaciół. Każdy nasz obiekt ma dostarczyć energii małym i dużym. Spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa! Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny ważna wiadomość – w naszych parkach macie cały rok 30 proc. zniżki – zachęca Jolanta Śledzińska z Jump Planet.
KDR to dobra zabawa i spora oszczędność
Takich miejsc jest w całej Polsce wiele, a lista partnerów i lokalizacji oferujących zniżki dla posiadaczy KDR jest dostępna na stronie www.empatia.mpips.gov.pl oraz w aplikacji mobilnej Karty Dużej Rodziny.
Wprowadzona w 2018 r. aplikacja KDR to bardziej przyjazna i atrakcyjna odsłona Karty. Jej użytkownicy natychmiast dowiadują się o nowych ofertach, łatwo znajdą najbliższy punk oferujący zniżki. Co ważne, z Karty mobilnej można korzystać już w ciągu doby od złożenia wniosku. Polacy chętnie korzystają z tej opcji – dzisiaj Kartę elektroniczną posiada już blisko pół miliona osób.
Z początkiem 2019 r. rozszerzona została również dostępność KDR o wszystkich rodziców, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej troje dzieci, niezależnie w jakim są one dzisiaj wieku. Karta wydawana jest bezterminowo i niezależnie od dochodów. Na zasadach obowiązujących od 1 stycznia br. wydano niemal Karty dla niemal 400 tys. rodziców.
Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta łącznie ponad 731 tys. rodzin. W sumie aktywnych Kart jest blisko 2,7 mln – 2,62 mln tradycyjnych i przeszło 493 tys. mobilnych.
źr. MRPiPS