II Międzynarodowa Konferencja Energia w Dobie Zmian
Już 13 maja 2024 roku odbędzie się „II Międzynarodowa Konferencja Energia w Dobie Zmian. To będzie ważne wydarzeniem dla środowiska akademickiego oraz branży elektromobilności. Miejscem tego wydarzenia będzie renomowana Akademia Śląska, zlokalizowana w Katowicach przy ul. Rolnej 43. Konferencja stanowić będzie forum dyskusji nad najnowszymi osiągnięciami i wyzwaniami w dziedzinie elektromobilności, od kształcenia po aspekty praktyczne.
Elektromobilność jako źródło innowacji
Wraz z postępującymi zmianami klimatycznymi i rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania, elektromobilność staje się nie tylko alternatywą, ale również nieodłączną częścią przyszłości transportu. II Międzynarodowa Konferencja Energia w Dobie Zmian, organizowana przez Akademię Śląską, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę i strategie właśnie w tym zakresie.
Harmonogram Konferencji: Edukacja, trendy rynkowe i innowacje
Sesje prezentacji zaprezentują różnorodne perspektywy na temat elektromobilności. Od kształcenia na kierunkach związanych z emobility, po analizę trendów rynkowych i nowych kompetencji potrzebnych w branży. Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram:
13 maja 2024 r. Akademia Śląska
10:00 Oficjalne rozpoczęcie
10:15-12:20 Sesja prezentacji
- dr Marcin Matyjaszczyk Akademia Śląska – kształcenie na kierunkach emobility
- Monika Bezak KSSE – Trendy rynkowe związane z elektromobilnością a zapotrzebowanie na nowe kompetencje i kierunki rozwoju
- Philipp Glonner – CEO – Arthur Bus – Rozwijanie pojazdów/transportu przyszłości
- Jan Kuźmiński – Prezes MZA Warszawa – Zielony transport publiczny
- Setve Ratcliffe – Global Product Manager – MiX by PowerFleet – Jak korzystamy z pojazdów elektrycznych
12:20-14:00 Debata
Pojazdy elektryczne i wodorowe w transporcie prywatnym i publicznym – co się udało, co poszło nie tak?
14:00 – 14:15 Sesja pytań
14:15 Oficjalne zamknięcie
Debata: Wyzwania elektromobilności w praktyce
Niezwykle istotną częścią konferencji będzie debata, podczas której eksperci dyskutować będą o osiągnięciach i wyzwaniach związanych z pojazdami elektrycznymi i wodorowymi w transporcie prywatnym i publicznym. Celem debaty jest identyfikacja sukcesów oraz analiza czynników, które przyczyniły się do niepowodzeń.
Sesja pytań i zamknięcie: Wnioski i plan działania
Na zakończenie konferencji uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań, wymiany myśli oraz wypracowania wniosków. Oficjalne zamknięcie wydarzenia będzie również momentem refleksji nad omówionymi zagadnieniami i planowaniem działań na przyszłość.
Konferencja, dofinansowana jest ze środków programu „Doskonała Nauka” Ministerstwa Edukacji i Nauki, ma na celu nie tylko podniesienie świadomości na temat elektromobilności, ale także inspirację do dalszych badań i innowacji w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę prestiż uczestników oraz tematykę dyskusji, wydarzenie zapowiada się jako kluczowe dla przyszłości transportu i środowiska naturalnego.
ZOBACZ TAKŻE:
Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych.