Artykuł Sponsorowany

Jak się pozbyć cellulitu? Poznaj sprawdzone zabiegi

Skóra na Twoich nogach zaczęła przypominać powierzchnię pomarańczy? To problem, który dotyczy ponad 90% kobiet w różnym wieku i nazywany jest cellulitem. Powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą, chociaż nie zawsze związany jest z nadwagą i otyłością. Częściej wynika z zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowej diety, braku ruchu, nieodpowiedniej pielęgnacji, predyspozycji genetycznych. Niestety z pomarańczową skórką bardzo trudno jest walczyć w pojedynkę. Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Wyjaśniamy, jak się pozbyć cellulitu przy pomocy profesjonalnych zabiegów.

 

Jakie są przyczyny cellulitu i dlaczego tak trudno się go pozbyć?

Za główne przyczyny cellulitu uważa się siedzący tryb życia i wysokoprzetworzoną dietę, prowadzące do nadwagi i otyłości. Wiele osób, chcących pozbyć się pomarańczowej skórki napotyka jednak na trudności mimo stosowania zdrowej diety i częstej aktywności fizycznej. Problem może mieć bowiem również podłoże genetyczne czy hormonalne. Cellulit to nieprawidłowości w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej, która jest mało podatna na tradycyjne metody odchudzania. W związku z tym nawet szczupłe osoby zmagają się z cellulitem. Według specjalistów z Kliniki Miracki w Krakowie, zabiegi modelowania sylwetki są bardzo pomocne w walce z opornym cellulitem. Skupiają się bowiem na pobudzaniu procesów regeneracyjnych w tkance podskórnej. Oczywiście w parze z zabiegami medycyny estetycznej powinien iść zdrowy styl życia.

Jak się pozbyć cellulitu z pomocą zabiegów medycyny estetycznej?

Endermologia

Masaż endermologiczny to skuteczna metoda modelowania ciała i redukcji cellulitu. Efekty widoczne są już po kilku sesjach, lecz dla ich pogłębienia i utrwalenia konieczne jest wykonanie zaleconej przez specjalistę serii, nierzadko składającej się z kilkunastu zabiegów. Urządzenie do endermologii wyposażone jest w rolki i amortyzowaną klapkę. Zabieg polega na zassaniu fałdu skórnego, a następnie jego intensywnym wymasowaniu we wszystkich kierunkach. Endermologia działa mobilizująco na skórę i tkankę podskórną. Uruchamia procesy regeneracyjne oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W ten sposób wspomaga redukcję cellulitu. Zaletą endermologii jest to, że można łączyć ją z wieloma innymi zabiegami medycyny estetycznej i w ten sposób dopasować terapię antycellulitową do indywidualnych potrzeb.

Zabieg HIFU

Pomocna w redukcji cellulitu jest również technologia HIFU, która charakteryzuje się silnym działaniem liftingującym. Dzięki poprawie napięcia tkanki pomarańczowa skórka staje się mniej widoczna. Skoncentrowane ultradźwięki zastosowane w urządzeniach HIFU docierają w głąb skóry na duże głębokości, dzięki czemu są w stanie wprowadzić zmiany nie tylko w skórze, ale też w tkance podskórnej. Lifting ultradźwiękowy pomaga więc nie tylko w pozbyciu się cellulitu, ale też opornej tkanki tłuszczowej. Zabieg odbywa się bez naruszenia ciągłości naskórka. Co więcej, nie trzeba, a nawet nie można, powtarzać go zbyt często. Zabieg HIFU pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów już po jednej sesji. Dla wzmocnienia rezultatów można wykonać go ponownie dopiero po kilku miesiącach.

Mezoterapia igłowa

Zabiegi iniekcyjne kojarzą się głównie z redukcją zmarszczek. Tymczasem mezoterapia igłowa ma dużo szersze zastosowanie i doskonale sprawdza się w redukcji cellulitu. Różnica między zabiegiem na twarz a zabiegiem na ciało polega głównie na zastosowanym preparacie. W przypadku mezoterapii igłowej na cellulit używane są głównie substancje o działaniu lipolitycznym, które wspomagają usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej, np. fosfatydylocholina, L-karnityna, hialuronidaza. Do walki z pomarańczową skórką stosuje się również karboksyterapię, czyli mezoterapię dwutlenkiem węgla, który poprawia mikrokrążenie i stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu. Zabiegi iniekcyjne, podobnie jak endermologię, należy powtarzać dość często.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button