Artykuł PartnerskiArtykuł SponsorowanyBiznesSilesia Flesz najnowsze informacjeTechnologie

Jak założyć nowego bloga? 7 kroków do zostania blogerem

Bycie internetowym twórcą to marzenie wielu osób. Czytelnicy blogów niekiedy zastanawiają się, co zrobić, aby samemu zostać blogerem. Czy jest to trudne? Istotnie, utworzenie własnego bloga, który będzie cieszył się uznaniem to niełatwe zadanie, ale przy odrobinie wiedzy i determinacji udaje się stworzyć interesującego dla odbiorców bloga. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, aby prowadzenie bloga było zajęciem przyjemnym, a na dodatek opłacalnym.

 

Motywacja przyszłego blogera

Z jakich powodów niektórzy decydują się na założenie bloga?

Są osoby, które łączą przyjemne z pożytecznym i dzieląc się z innymi wiedzą z dziedziny, w której się specjalizują, zarabiają na utrzymanie. Inni, prowadzący działalność gospodarczą, w prosty sposób zwiększają sprzedaż treściami reklamowymi. Docierając do osób prywatnych i przedsiębiorców zainteresowanych oferowanych przez siebie usługami i produktami, maksymalizują zyski.

Są także osoby, które charakteryzuje podejście nieco bardziej filozoficzne. Takie osoby propagują pewne idee, zgodne ze swoim światopoglądem i sposobem życia, dzieląc się z czytelnikami swoimi przemyśleniami oraz zachęcając do pewnych działań, często nieumotywowanych ekonomicznie.

Pierwsze kroki do zostania blogerem

Od czego zatem należy zacząć, aby móc prowadzić bloga? Pewne kroki można zrobić samodzielnie, natomiast w niektórych niezbędne będzie oparcie się na fachowcach. Jakie kroki muszą zaistnieć, by blog powstał?

  1. Dobra nazwa. To sprawa absolutnie priorytetowa i nadrzędna. Nazwa bloga będzie wywoływać różne skojarzenia u odbiorców, i może zadecydować o tym, czy będą oni chętnie zaglądać do publikowanych treści, ale też o tym, czy będą polecać innym. Nazwa powinna być krótka i dobrze oddawać tematykę bloga. Często znakomicie sprawdza się humorystyczna nazwa, lub też taka, która stanowi grę słów albo kompilację. Przykładem może być blogojciec.pl lub whatannawears.pl. Po ostatecznym wybraniu nazwy należy zarejestrować domenę. Zobacz: Zakup domeny KROK PO KROKU
  2. Hosting. To wirtualna powierzchnia, która daje możliwość zainstalowania aplikacji do prowadzenia bloga. Tu będzie trzeba zdać się na dostawcę usług internetowych, udostępniającego zasoby serwerowni. Zobacz: 7 rzeczy do sprawdzenia, zanim wybierzesz hosting stron WWW
  3. Motyw graficzny. W aplikacji znajduje się możliwość wyboru szaty graficznej, która będzie nam towarzyszyć. Kolorystyka i elementy w tle powinny jak najlepiej pasować do tematyki bloga.
  4. Statystyki. Należy uruchomić narzędzie, dzięki któremu będziemy orientować się w liczbie odwiedzających.
  5. Tematy na wpisy. Aby tworzyć bloga w sposób regularny i przewidywalny dla czytelników, warto już na początku stworzyć sobie konspekt pierwszych dziesięciu wpisów, które zostaną opublikowane.
  6. Pierwszy post.To wyjątkowa chwila. Kiedy wszystko od strony formalnej i technicznej jest już przygotowane, można zamieścić pierwszy, powitalny wpis.
  7. Promocja. To słowo znane z marketowych wyprzedaży, oznacza jednak nie obniżkę ceny a promowanie, czyli zwiększanie popularności poprzez odpowiednie działania eksponujące dany produkt, w tym wypadku blog. Najlepszym miejscem do ułatwiania czytelnikom dostępu do zamieszczanych treści będą portale społecznościowe.

Szczegółowa instrukcja pokazująca jak założyć bloga krok po kroku, znajduje się pod adresem https://jakwybrachosting.pl/jak-zalozyc-bloga/

Kiedy blog zacznie się już na dobre rozkręcać, warto dać czytelnikom możliwość regularnego dostępu do treści, informując ich o nowych publikacjach, za pomocą przesyłanego drogą mailową newslettera. Aby blog był jeszcze bardziej rentowny, powinien zostać wzbogacony o treści reklamowe.

Czego NIE robić zakładając bloga

Oprócz podjęcia pewnych prostych kroków, dobrze jest też nie robić pewnych rzeczy. Zawsze chociażby należy pamiętać, że treści zamieszczane na blogu piszemy dla czytelników, a nie dla siebie. To, co interesuje nas, niekoniecznie zaciekawi odbiorców. Warto zastanawiać się, czym żyją nasi czytelnicy. 

Kolejną kwestią jest podejście do tych, którzy poprawiają swoją samoocenę i podcinają innym skrzydła pisząc niepochlebne komentarze. Takie osoby, nawet regularni hejterzy, nie powinni być całkowicie odrzucani i ignorowani. Czasami mogą nawet stanowić źródło inspiracji i wyznaczać potrzebne kierunki zmian. Kulturalnymi, merytorycznymi, a nieraz dowcipnymi odpowiedziami, można skłonić takie osoby do refleksji i zmiany, a niekiedy udaje się uczynić z nich swoich sympatyków.

Bardzo ważne do skutecznego prowadzenia własnego bloga są też relacje z innymi blogerami. Działając jako internetowy twórca dobrze jest nie mieć poczucia wyższości i nie odizolowywać się, czyniąc z siebie samowystarczalną, odrębną wyspę. Takie kontakty mogą być okazją do wymiany doświadczeń, cennych spostrzeżeń i podtrzymywać na duchu w trudnych momentach.

Jak widać, oprócz poczynienia kroków niezbędnych w utworzeniu bloga, należy też unikać pewnych błędów. Dobrze jest także dbać o odpowiednie relacje z innymi blogerami. Wówczas prowadzenie własnego bloga będzie nie tylko źródłem zysków, ale też satysfakcji.

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button