RegionŚwiatWiadomość dnia

Podróże z Krisem: Król Artur, zespół U2, pierwszy kościół i pogańska magia. Odkrywamy tajemnice Glastonbury

Kris nadal w podróży – zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu „Podróże z Krisem”! Nasz redakcyjny podróżnik – bloger nadal przemierza Anglię. I nadal robi to niskokosztowo ale wysoko-ciekawie 😉 A nawet bardzo, bo to, co chce Wam pokazać, nie ima się żadnego przewodnika, jaki może wpaść Wam w ręce! Tym razem ruszamy na podbój Glastonbury

 

Co to za miejsce, które łączy legendarnego celtyckiego władcę Króla Artura, kultowy irlandzki zespół rockowy U2, Rycerza Okrągłego Stołu Lancelota, a do tego wątki religijne – pogaństwo i początki chrześcijaństwa? Ta niezwykła miejscowość nazywa się Glastonbury. Kryje ona bogactwo historii, której pozostałościami są Glastonbury Abbey (Opactwo), Glastonbury Tor (Wzgórze) oraz niezliczone legendy. Odbywa się tu także Glastonbury Festival – jeden z największych festiwali muzycznych na świecie, na którym grały takie legendy jak: U2, The Prodigy, Coldplay, Oasis czy Imagine Dragons.

 

Miasteczko, wg legendy o Józefie z Arymatei, było miejscem narodzin chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich, a pierwszy kościół tutaj zbudowany miał być schronieniem dla Świętego Graala. By cofnąć się w te niezwykłe czasy możemy zwiedzić ruiny Opactwa Glastobnbury, które uważane są za najstarszą budowlę chrześcijańską w Anglii. Bilety wstępu wynoszą £8.25 (przy kasie), £7.45 (online www.glastonburyabbey.com) dla osoby dorosłej (studenci zapłacą 1 funta mniej).

W okolicy znajduje się wzgórze, na którym miało dojść do spotkania Króla Artura z królem Melwasem w sprawie Ginewry, porwanej żony Artura. Tutaj też przybył wg legend jeden z Rycerzy Okrągłego Stołu, Lancelot.

Dziś miasto jest nie tylko centrum chrześcijaństwa, ale także pogaństwa. Znajdziemy tu sporo sklepów sprzedających amulety, magiczne księgi i wiele innych pogańskich przedmiotów.

Dojazd z Bristolu:

Autobus 376 (kierunek Street), wysiadamy na przystanku Town Hall.

Czas dojazdu: około 80 min.

Cena: £6.60 za bilet całodniowy

Sposób korzystania z transportu miejskiego opisałem TUTAJ 

 

Na kolejne dni mogę Wam zaproponować inne niezwykłe miejsca w zasięgu biletu jednodniowego:

Bristolmetropolia, pływające muzeum i wiszący most

Bath wraz z łaźniami rzymskimi

Wells najmniejsze city, najstarsza ulica i olbrzymia katedra

Cheddar serowa wioska, kanibale i wrota do skalistego wąwozu

Weston – pokazy lotnicze i muzeum helikopterów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close