reklama
BiznesDzieje sięSilesia Flesz najnowsze informacje

Jaworek. Prace przy budowie parku wodnego dobiegają końca

Park Jaworek. Prace przy budowie kolejnego wodnego placu zabaw w Tychach dobiegają końca. Nie obyło się bez perturbacji, ale to już ostatnia prosta. Możliwe, że mieszkańcy z atrakcji skorzystają jeszcze w sierpniu br.

 

  • Termin wykonania zadania to 9 września br. Miasto razem z wykonawcą robią wszystko, by mieszkańcy skorzystali z obiektu jeszcze w sierpniu.

Umowę na budowę wodnego placu zabaw w parku Jaworek podpisano 3 lipca 2023 roku. Zgodnie z nią, wykonawca miał osiem miesięcy na wykonanie prac. Jednak w trakcie realizacji pojawiły się problemy.

Z powodu problemów z gruntem, jakie pojawiły się w trakcie realizacji inwestycji, intensywnych opadów deszczu oraz zwiększenia zakresu prac o budowę drugiej toalety publicznej musieliśmy aneksować umowę, jednak pracowaliśmy i nadal pracujemy nad tym, by te wszystkie problemy pokonać i możliwie jak najszybciej oddać obiekt użytkownikom – mówi Jan Cofała, naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w Urzędzie Miasta Tychy.

Do tej pory wykonane zostały, m.in.: roboty konstrukcyjne wodnego placu zabaw z żelbetowym mostkiem oraz budynkiem technicznym. Zamontowano automatyczną toaletę publiczną, wykonano roboty instalacyjne, montaż urządzeń zabawowych naturalnego placu zabaw, nasadzenia wikliny na terenie naturalnego placu zabaw. Rozpoczęto wykonywanie chodników, technologii basenowej. Pozostały jeszcze prace przy zagospodarowaniu terenu, montaż balustrad na mostku, wykonanie oświetlenia terenu, chodników, nawierzchni w nieckach wodnego placu zabaw, montaż urządzeń zabawowych w wodnym placu zabaw oraz montaż małej architektury, drugiej automatycznej toalety i nasadzenia zieleni.

Inny niż na Paprocanach

W sumie, na 400 metrach kwadratowych powierzchni placu zabaw, będzie ok. 20 wielobarwnych urządzeń do zabawy i rekreacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Niecka wodna placu zabaw w parku Jaworek będzie większa od tej w Wodnym Placu Zabaw w Paprocanach. Obok pojawią się elementy wykonane, m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin oraz elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne, m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części są połączone alejkami.

Oprócz rozbudowanego wodnego placu zaplanowano także, m.in. ławki czy stojaki dla rowerów.

Koszt budowy wodnego placu zabaw to 10 715 000 złotych.

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button