Skip to content

Jaworzno: Pożar na ulicy Olszewskiego ewakuacja 100 osób

02 stycznia 2025
Jan Kowalski
Pożar Jaworzno
źródło: Policja Śląska

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, wspólnie z prokuraturą, prowadzą intensywne śledztwo w sprawie groźnego pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Olszewskiego w Jaworznie. W akcji ratunkowej wzięło udział aż 9 zastępów straży pożarnej.  Cztery osoby trafiły do szpitala, a ewakuowano łącznie 100 osób!

Czarna noc przyniosła chaos i strach, gdy o godz. 22:10 mieszkańcy bloku przy ul. Olszewskiego zostali zaalarmowani przez ogień i dym. Pierwsi na miejscu pojawili się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego jaworznickiej komendy. Gęsty, duszący dym wydobywał się z drugiego piętra bloku.

To w tej piekielnie niebezpiecznej mgle mundurowi uratowali 93-letniego mężczyznę, który nie stracił głowy i próbował wrócić do płonącego mieszkania, by ratować swoją żonę. Dzięki ich odwadze udało się go wynieść na zewnątrz, gdzie błyskawicznie udzielono mu pomocy medycznej. Niestety, mężczyzna doznał poważnych zatrucia tlenkiem węgla. Jego żona została odnaleziona przez strażaków, nieprzytomna i z ciężkimi oparzeniami kończyn dolnych. Jej stan pozostaje krytyczny.

W trakcie szalejącego pożaru strażacy musieli działać w ekstremalnych warunkach – z budynku ewakuowano około 100 mieszkańców. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym jedna znajduje się w bardzo poważnym stanie. Jednak pozostałym ewakuowanym nie zagrażało niebezpieczeństwo.

 Policjanci zabezpieczali teren, a prokuratura objęła śledztwo, by wyjaśnić okoliczności tragedii. Jaworzniccy śledczy pracują teraz nad ustaleniem przyczyn pożaru. W szpitalu przebywa starsze małżeństwo z mieszkania, w którym wybuchł pożar. 

źródło: KW Policji w Katowicach 

Tagi

Podobne wpisy

  • PKM Katowice kupi 15 nowych autobusów CNG. Umowa już podpisana

    Kamil Janisz
  • Nowy wiadukt w Chybiu

    Chybie: Nowy wiadukt drogowy już otwarty! To koniec stania przed szlabanami

    Redakcja
  • 38 dzieł Witkacego

    Muzeum Historii Katowic kupiło dzieła Witkacego za 8 mln zł!

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP