Skip to content

Katowice: Piknik Fundacji TVS na rynku

02 sierpnia 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
fot.UM Katowice
fot.UM Katowice

Piknik Fundacji TVS w Katowicach 6 sierpnia. Zapraszamy! To piknik integracyjny dla rodzin ukraińskich i polskich. Wydarzenie na zlecenie miasta Katowice.

 

Organizatorzy są zmuszeni przenieść piknik z soboty 5 sierpnia na niedzielę 6 sierpnia. Powodem są zapowiadane ulewne deszcze, co uniemożliwiłoby przygotowanie wydarzenia. Widzimy się zatem 6 sierpnia 2023 na rynku w Katowicach. Początek imprezy o godz. 14.

Niedzielne spotkanie ma na celu integracje dwóch grup społecznych - ukraińskiej i polskiej oraz pomoc w budowaniu więzi między kulturami. W trakcie trwania pikniku, oprócz licznych występów artystycznych, gier, zabaw i konkursów z nagrodami, przybliżona zostanie także odwiedzającym szeroka oferta organizacji pozarządowych z Katowic, działających na rzecz wsparcia społeczności ukraińskiej.

Piknik „Kultura nie zna granic" finansowany jest ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Za jego organizację odpowiada Fundacja TVS na zlecenie miasta Katowice.

„Kultura nie zna granic". Program

 

  • 14:00 – 14:10 Otwarcie Pikniku i powitanie jego uczestników (w języku polskim i ukraińskim). Przestawienie programu Pikniku, zapowiedź występów na scenie oraz aktywności w ramach stoisk,
  • 14:20 – 15:00 Występ zespołu ukraińskiego Monysto – program muzyczno-taneczny z elementami śpiewu,
  • 15:00 – 15:05 Konkurs z nagrodami – zabawy i konkurencje integracyjne, grupowe,
  • 15:05 – 15:15 Animacje integracyjne przed sceną,
  • 15:15 – 16:15 Pokaz kuchni polsko-ukraińskiej,
  • 16:20 – 16:40 I występ zespołu Bling Dance Show,
  • 16:40 – 16:50 Piana party,
  • 16:50 – 17:00 Animacje integracyjne przed sceną,
  • 17:10 – 17:30 II występ zespołu Bling Dance Show,
  • 17:30 – 18:00 Laboratorium Młodego Naukowca - pokazy i warsztaty z użyciem ciekłego azotu i suchego lodu,
  • 18:00 – 18:10 Animacje integracyjne przed sceną,
  • 18:10 – 18:50 Występ Magicznego Arlekina - uczestnicy przeniosą się w magiczną podróż,
  • 19:00 Zakończenie pikniku. Pożegnanie uczestników w języku polskim i ukraińskim.

Tagi

Podobne wpisy

  • Autobus

    Bezpłatna komunikacja podczas Industriady. Wystarczy pobrać kupon

    Kamil Janisz
  • Szpital św. Barbary w Sosnowcu nowy sprzęt

    Nowoczesny sprzęt na laryngologii i kardiologii w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

    Redakcja
  • Rozruch Maszyn

    Przemysłowe święto Śląska czas start! Rozruch Maszyn INDUSTRIADY 2026 już w ten piątek w Galerii Szyb Wilson

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP