Katowice: Ruszył Jarmark Wielkanocny
Dziś na rynku w Katowicach ruszył kolejny już Jarmark Wielkanocny. W tym roku z atrakcji będzie można korzystać do 1 kwietnia.
Jarmark Wielkanocny w Katowicach 2024. Dopiero co z rynku zniknęło lodowisko czy Diabelski Młyn, a już rozłożyły się tu nowe budki. W czwartek 14 marca ruszył Jarmark Wielkanocny. Jak co roku jest sporo atrakcji i wystawców. Każdy, zarówno mały, jak i duży znajdzie coś dla siebie. Tak przynajmniej zapewniają organizatorzy. Jarmark potrwa zaledwie dwa tygodnie, do 1 kwietnia, czyli drugiego dnia świąt.
– Wielkanoc to czas, który chcemy spędzać w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Jednym z miejsc, gdzie będzie można poczuć klimat Wielkanocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu czy zapełnienia świątecznego koszyka, będzie nasz katowicki Jarmark Wielkanocny – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Mieszkanki i mieszkańców Katowic oraz całej Metropolii, a w szczególności dzieci, dla których również zostały przewidziane atrakcje, zapraszam już od 14 marca na Rynek – dodaje prezydent.
Godziny otwarcia Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach
- Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 19:00
- Sobota – Niedziela: 10:00 – 20:00
- Punkty gastronomiczne do godziny 22:00
Tradycyjny żur
Na rynku jest ponad 40 domków, w których można kupić wianki, koszyczki i ozdoby wielkanocne, ale też biżuterię, ceramikę i świece, a także różnego rodzaju pisanki. Są też stoiska z jedzeniem. Odwiedzający mogą zakupić naturalne miody, wyroby wędliniarskie oraz wielkanocne baby. Miłośnicy śląskich smaków mogą spróbować, m.in. tradycyjnego żuru.
W tym roku na odwiedzających Jarmark Wielkanocny w Katowicach czekają, m.in. Kurnik Gustawa i Eleonory, czyli spotkanie z ruchomymi kurczakami, interaktywne zabawy z barankami oraz zajączkami, wielkanocna fotobudka czy wielkanocne dekoracje 3D. Są też karuzela, Ślonski Młyn, czyli koło widokowe, kolejka elektryczna, statyczne i interaktywne dekoracje wielkanocne.
Są również znane z ubiegłych lat dekoracje: gigantyczne jaja, a także imponujących rozmiarów zające, w tym złoty zając, baranki i kurczęta – to ozdoby, które przy okazji świąt i jarmarku wielkanocnego stanęły na rynku w Katowicach i szybko podzieliły katowiczan, dlatego, że jednym podobają się takie ozdoby, inni zaś uważają je za kiczowate.
Jarmarkowe ozdoby wielkanocne pozostaną na katowickim rynku do niedzieli, 7 kwietnia.
Już po raz siódmy, na tydzień przed świętami, Tarnowskie Góry zapraszają na Rynek. Tam Jarmark Wielkanocny. A na nim rękodzieła, smakołyki i wszystko to, co kojarzy się z Wielkanocą. W sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca pod Ratuszem pojawią się zające, kurki, stroiki, ceramika, masa rękodzieła, ciasta, wędliny oraz niespodzianka. Nie zabraknie również wielkanocnych warsztatów dla dzieci i dorosłych. Na te jednak trzeba się zapisać. Szczególy na tarnowskiegory.pl.