Koniec złotej jesieni! Nad Polskę przedostał się niż „Jarosław” [PROGNOZA POGODY]
Koniec polskiej złotej jesieni – zbliżający się tydzień znacznie chłodniejszy i deszczowy. Nad Polskę przedostał się układ baryczny o nazwie „Jarosław”. Przyniósł zmianę pogody – deszcz i ochłodzenie.
Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS
Ciepłe i suche powietrze napływające nad Polskę przez kilka ostatnich dni zostaje wyparte przez napływające z zachodu znacznie chłodniejsze i bardziej wilgotne masy polarne morskie. Natomiast od środy, kiedy to z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, zrobi się znacznie chłodniej, a nieco wyższych temperatur spodziewać się możemy dopiero w przyszły weekend.
W poniedziałek i we wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W praktycznie całym kraju występować będą przelotne opady deszczu, a miejscami na północy, obszarach podgórskich oraz w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wybrzeżu nie można wykluczyć burz i towarzyszących im opadów krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna już znacznie niższa niż w weekend, w poniedziałek od 9°C do 12°C, a we wtorek jeszcze chłodniej, od 5°C do 10°C. W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie kraju temperatura powietrza przy gruncie spadnie do -1°C, a temperatura minimalna, za wyjątkiem wybrzeża, w całym kraju będzie niższa od 5°C – najchłodniej będzie na Podhalu i Podlasiu, około 1°C.
Na wybrzeżu wiał będzie umiarkowany i dość silny, północno-zachodni i północny wiatr, który w nocy z niedzieli na poniedziałek w porywach osiągał będzie do 90 km/h, a w poniedziałek do 70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr będzie słaby i umiarkowany.
Od środy do piątku na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na pojezierzach i północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Poza tym słonecznie lub pogodnie, więcej chmur jedynie w piątek. Noce już znacznie chłodniejsze, w wielu miejscach, głównie na północnym wschodzie i w pasie pojezierzy, ale również lokalnie w centrum czy na południu kraju, temperatura minimalna spadnie poniżej 0°C.
Najchłodniej, około -2°C, będzie na Podlasiu, Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Większego mrozu
spodziewamy się w kotlinach górskich, około -5°C. Najcieplejsze noce prognozowane są nad Bałtykiem, temperatura minimalna wyniesie tam 4°C, 5°C. Dniami temperatura maksymalna nie przekroczy 10°C, najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, od 4°C do 6°C, najcieplej natomiast na zachodzie, do 9°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowane, dość silny jedynie nad morzem, gdzie w porywach osiągać on może do 50 km/h.
Ponownie cieplej, ale też bardziej deszczowo będzie w sobotę i niedzielę. W całym kraju przeważać będzie zachmurzenie duże, przejaśnienia wystąpią głównie w sobotę na południowym wschodzie. Noc z piątku na sobotę jeszcze chłodna, od 1°C do 5°C, niewielki mróz tylko na Podhalu, około -2°C. Kolejna noc już bez temperatur ujemnych, od 3°C na północnym wschodzie do 10°C na zachodzie. W dzień temperatura maksymalna od 9°C do 14°C, tylko w sobotę na północnym wschodzie jeszcze około 6°C. Nasili się nieco wiatr, który będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, a jego prędkość w porywach osiągać może do 60 km/h.
1 listopada zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu spodziewane miejscami na północy kraju. Najchłodniej o poranku będzie na południowym wschodzie kraju, około -2°C, najcieplej natomiast nad morzem, około 4°C. Natomiast w dzień temperatura maksymalna wyniesie od 5°C, 6°C na wschodzie do 8°C nad morzem oraz na Śląsku i 9°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na Pomorzu Zachodnim dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni.
Szpilka potrzebował 87 sekund, żeby znokautować
Racibórz jak Praga? Takiego urządzenia na Śląsku jeszcze nie było
Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim. Zobacz, jakie będą atrakcje