Artykuł SponsorowanyKobieta

Łysienie androgenowe – jak zadbać o zdrowe włosy i piękny wygląd?

Czy wiesz, że aż 60% kobiet przed ukończeniem 60 r.ż może cierpieć z powodu łysienia androgenowego? Jest to często nieuniknione, gdyż w dużej mierze jest to schodzenie o genetycznych uwarunkowaniach. Lekarze wskazują także, że wiele kobiet, które zmagają się z łysieniem androgenowym i zauważające zmiany w swoim wyglądzie, wymagają także wsparcia psychologicznego. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wspierać leczenie łysienia androgenowego oraz jak w prosty sposób zatuszować kobiecą łysinę.

 

Jak leczyć łysienie androgenowe?

Przede wszystkim, jak już wspominaliśmy, łysienie androgenowe może mieć podłoże genetyczne. Jednak to niejedyna przyczyna tego schorzenia. Aby ustalić właściwe źródło choroby, należy udać się do specjalistów, którzy na podstawie badań, będą mogli ustalić odpowiednie leczenie. Do których lekarzy warto się udać? Pomocni okażą się:

  • dermatolog,
  • endokrynolog,
  • ginekolog.

Leczenie łysienia androgenowego powinno składać się z dwóch etapów: zahamowania łysienia i wzmocnienia mieszków włosowych. Podczas terapii stosuje się takie substancje jak: minoksydyl, estrogeny, octan cyproteronu czy spironolakton.

Co więcej, wielu lekarzy, którzy u pacjentki potwierdzą objawy łysienia androgenowego, zalecają również udanie się do psychologa. Fakt wypadających włosów, przerzedzenia włosów sprawia, że u wielu kobiet spada samoocena oraz poziom samoakceptacji.

Powiązane artykuły

Obniżone samopoczucie, często łączy się także ze świadomym i celowym separowaniem się od świata. Kobiety boją się ostracyzmu, tego, że ktoś zauważy ich chorobę lub co gorsza – wyśmieje ich wygląd. Remedium na obniżoną samoocenę w trakcie leczenia łysienia androgenowego mogą stanowić proste, ale skuteczne sposoby na zamaskowanie łysiny.

Dziś na rynku znajdziemy doskonałej jakości treski czy peruki, np. takie: https://sagatia.pl/kategoria-produktu/lace-front/peruki-lace-front/, które zapewniają naturalny efekt, a przy tym doskonale kryją łysinę. Dzięki szerokiemu wyborowi fryzur i kolorów włosów wiele osób może nawet nie zauważyć, że nosimy perukę.

Także modne chusty czy turbany, wiązane w finezyjny sposób, mogą stać się nie tylko elementem nowoczesnej stylizacji, ale także sprawić, że kobieta pewniej wyjdzie na miasto, na spotkanie, do pracy.

Co ważne, nasze przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu nie musi łączyć się jedynie z maskowaniem samej choroby. Także odpowiednim stylem życia możemy poprawić wygląd naszych włosów, a tym samym wspierać leczenie farmakologiczne.

Zadbaj o zdrowie nie tylko swoich włosów

Z pewnością na stan całego organizmu, w tym struktury włosów wpływ mają styl naszego życia oraz nasze nawyki żywieniowe. M.in. nieodpowiednia dieta, wysoki wskaźnik BMI połączone z paleniem papierosów czy nadużywaniem alkoholu mogą negatywnie działać na mieszki włosowe.

Eksperci podkreślają także, że regularna aktywność fizyczna może pobudzać ukrwienie skóry głowy, co sprawi, że do mieszków włosowych nasz organizm dostarczy więcej cennych składników odżywczych.

Także sama dbałość o prawidłową pielęgnację skóry może wspierać farmakologiczne leczenie łysienia androgenowego u kobiet. Warto tu podkreślić fakt, że często temu schorzeniu towarzyszy łojotok. Dlatego też należy redukować wszelkie stany zapalne, łupież czy nadmierne wydzielanie łoju przez skórę głowy.

Należy jednak podkreślić, że wciąż najlepszą metodą leczenia łysienia androgenowego u kobiet jest leczenie za pomocą medykamentów, gdyż w większości przypadków o jej wystąpieniu decydują geny. Domowe sposoby na poprawę skóry głowy mogą wspierać leczenie, z kolei peruki mogą pomagać w problemach natury psychologicznej, jednak obie metody nie zastąpią terapii farmakologicznej.

źródło: artykuł partnera

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button