REKLAMA
Kategorie

Marszałek Wojciech Saługa nowym szefem WRDS

Marszałek Wojciech Saługa został nowym szefem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

 

Już po obradach merytorycznych przewodnictwo nad WRDS – po zakończeniu kadencji Marka Zychli (11.01.2017 – 10.01.2018) – objął Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. Z tej okazji poprzedni przewodniczący przypomniał, czym WRDS miał okazję zajmować się w minionych 12 miesiącach.

-Jak rozpoczynała się moja kadencja, obiecywałem sobie, że będziemy więcej dyskutować na temat spraw pracowniczych. I to się po części udało. Po części, bo też okazało się, że innych tematów do rozmów i rozstrzygnięć jest bardzo dużo. Rozmawialiśmy między innymi o uchwale antysmogowej czy prezentowanym przez rząd „Programie dla Śląska – podsumował swoją kadencję Marek Zychla.

Marszałek Wojciech Saługa został nowym szefem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego(fot.slaskie.pl)

-Przede wszystkim należą się podziękowania obu poprzednim przewodniczącym WRDS. To były naprawdę dobre dwa lata. Udowodniliśmy przez ten czas, że potrafimy ze sobą rozmawiać, reprezentować odmienne stanowiska, ale przy tej okazji spierać się zawsze na merytoryczne argumenty. Mam nadzieję, że dalsze prace Rady będą prowadzone właśnie w takim duchu dialogu i porozumienia- mówił Wojciech Saługa po objęciu przewodniczenia w WRDS w Katowicach.

Kadencja przewodniczącego WRDS trwa rok, liczona od pierwszego posiedzenia (11 stycznia 2016 r.) WRDS funkcjonuje w oparciu o Ustawę z 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (weszła w życie 11 września 2015 r.). Zastąpiła działającą od 2002 r. (będącą w zadaniach wojewody) Wojewódzką Komisję Dialogu Społecznego. WRDS prowadzi dialog w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności gospodarki i spójności społecznej w województwie śląskim, a także działa na rzecz poprawy jakości formułowania i wdrażania polityk oraz strategii społeczno-gospodarczych w województwie śląskim, budowania wokół nich społecznego porozumienia w drodze prowadzenia przejrzystego, merytorycznego i regularnego dialogu organizacji pracowników i pracodawców oraz strony rządowej i samorządowej.(slaskie.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button