Kategorie

Na Szlaku Zabytków Techniki można zarobić nawet 100 tysięcy złotych!

Szlak Zabytków Techniki i wszystko, co się na nim znajduje – a więc pozostałości po przemysłowej przeszłości woj.śląskiego z roku na rok ściąga coraz większą rzeszę zwiedzających i turystów. Nic więc dziwnego, że sam szlak się rozrasta, a władze regionu zachęcają organizacje pozarządowe do włączenia się w promowanie i powiększanie jedynego takiego szlaku turystycznego w Polsce.

 

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne służące wzmacnianiu współpracy obiektów na Szlaku Zabytków Techniki w 2018 r.

Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci tworzonej przez Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.

Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej upływa 20 kwietnia. Jeśli pozostaną wolne środki, odbędzie się druga edycja, nabór do niej potrwa do 31 sierpnia. Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisywać będą się w linie narracyjne Szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna. Na realizację konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę 100 tys. zł.

Powiązane artykuły

-Najbardziej znany, najpopularniejszy, najciekawszy, najczęściej nagradzany – tak już jest opisywany Szlak Zabytków Techniki. Dla nas to dobra motywacja do dalszej pracy, a dla publiczności do zwiedzania szlakowych obiektów. A jeśli to za mało, to przygotowujemy kolejne atrakcje – wyjaśnia Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa.

Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje konkurs, był w minionym roku Srebrny Pociąg – wspólna oferta Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. Jesienią blisko 1000 osób wsiadło w pociąg Kolei Śląskich, przesiadło się na bytomską wąskotorówkę i zwiedziło podziemia tarnogórskiej kopalni.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

(źr:slaskie.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button