reklama
SportWiadomość dnia

Najlepsze taneczne pary na Śląsku! Turniej mistrzów w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych odbędą się 7 – 8 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Halembie. Podczas zawodów zaprezentują się czołowe polskie pary taneczne, znane nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są to tancerze, którzy plasują się na czołowych miejscach światowego rankingu Federacji Tańca Sportowego. W komisji sędziowskiej zasiądą znane autorytety, które w przeszłości były wybitnymi tancerzami, osiągając najbardziej znaczące tytuły na Mistrzostwach Świata i Europy.

 

Powiązane artykuły

ZDJĘCIA: Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych odbywają się 7 i 8 lutego w Rudzie Śląskiej

reklama

 

 
W zawodach udział biorą pary, które posiadają licencję Federacji Tańca Sportowego oraz zdobyły kwalifikację do turnieju. Są cztery sposoby na jej uzyskanie: czołowe miejsce w rankingu światowym, krajowym, na liście grand prix ekstraklasy lub zdobycie mistrzostwa okręgu. – Podczas turniejów oceniamy takie elementy jak: technika tańca, jego charakter, ruch pary w relacji do muzyki, rytm, partnerowanie zawodników, choreografię oraz prezentacje pary – wylicza Robert Wota, przewodniczący Komisji Kontaktów Międzynarodowych Federacji Tańca Sportowego. -W tańcu ważne są zarówno aspekty techniczne jak i artystyczne, bo to nie tylko sport, ale również sztuka. Formy treningu, wysiłek oraz przygotowanie fizyczne to typowe aspekty sportowe. Muzykalność, choreografia, emocje, prezencja to z kolei elementy artystyczne – podkreśla.

 

 

Dodatkową atrakcją zawodów w Rudzie Śląskiej będzie turniej Grand Prix Ekstraklasy w Tańcach Latynoamerykańskich. -Tańce standardowe i latynoamerykańskie dzieli wiele różnic – wyjaśnia Igor Gutovskyi, sędzia klasy międzynarodowej i trener. – Pierwsze są bardzo dystyngowane, drugie charakteryzuje zmysłowość i dynamika. W obu przypadkach obowiązuje pewien kanon, który określa choreografię, ubiór, a nawet rodzaj obuwia. W tańcach standardowych mężczyzn obowiązuje frak, a kobiety długa, zwiewna suknia. Przy tańcach latynoskich można pozwolić sobie na większą dowolność i frywolność – zauważa.

 

-Decyzja o organizacji turniejów w Rudzie Śląskiej to ogromny zaszczyt – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. -Myślę, że to wspaniałe widowisko przyciągnie wiele osób nie tylko z terenu naszego miasta, ale także kraju. Przy okazji tej prestiżowej imprezy będziemy mogli zaprezentować Rudę Śląską z zupełnie innej strony oraz przełamać stereotypowy obraz miasta – dodaje. -Zawody taneczne wpisują się w kampanię Roztańczona Ruda, którą zainaugurowaliśmy w zeszłym roku – mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. -W trakcie jej trwania przekonaliśmy się, jak wielu rudzian kocha taniec i jak bardzo publiczność uwielbia podziwiać tancerzy na parkiecie. Turniej jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym, ale dzięki tego typu imprezom możemy pokazać, że jako miasto mamy wiele do zaoferowania, również gdy chodzi o ofertę kulturalną – dodaje.

reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button