Oświata od 1 lutego. Jakie są zmiany? O czym muszą wiedzieć uczniowie i rodzice?
Od 1 lutego obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek – uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!
Dyrektor szkoły będzie miał obowiązek nadal organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla uczniów klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu. Dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą uczyć się zdalnie w domu, dyrektor może takie zajęcia zorganizować.
W szkole będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę dyrektorów szkół.
Jeśli chodzi o organizację konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce – dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Rozporządzenie w tym zakresie wchodzi w życie 1 lutego 2021 roku.
źródło: UM Gliwice red: W.Żegolewski
Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]
Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]