Silesia Flesz najnowsze informacjeSport

Oto najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce. Otwarcie wkrótce

Budowa największej zewnętrznej sportowej ściany wspinaczkowej w Polsce powoli dobiega końca.

 

Skarpa Bytom to jeden z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie, przystosowany do uprawiania wszystkich dyscyplin wspinaczkowych i prowadzenia kompleksowych treningów w jednym miejscu.

Zewnętrzna sportowa ściana wspinaczkowa powstaje w miejscu, gdzie kiedyś stał komin byłej KWK Rozbark. Będzie mieć 20 metrów wysokości. Z góry rozciąga się widok na panoramę Bytomia.

Z obiektu mogą korzystać nie tylko zawodowi i doświadczeni wspinacze. Wśród dostępnych stref wspinaczkowych są również drogi i baldy dla amatorów. Dla dzieci przeznaczone są GRYFNE WSPINANIE z 14 tematycznymi torami do wspinania i jedna z boulderowni. W okresie wakacyjnym organizowane są również półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Powiązane artykuły

 

Obiekty pokopalniane znowu służą mieszkańcom Bytomia

Przez ponad 140 lat lat w miejscu, gdzie powstało Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych fedrowała Kopalnia Węgla Kamiennego „Rozbark”. Po jej likwidacji w 2004 roku część zachowanych obiektów – cechownia i budynek administracyjny – zostały zrewitalizowane na potrzeby Teatru Tańca „Rozbark”. Pozostałe obiekty – szyb „Bończyk”, dawna kotłownia, budynek dawnej rozdzielni, a także mur oporowy zostały przystosowane na potrzeby Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych, dzięki czemu nadal służą mieszkańcom.

W oddanym 13 września 2021 roku obiekcie można na co dzień korzystać ze strefy aktywności fizycznej, w której dostępne są: zewnętrzna ściana wspinaczkowa, strefy parkouru, street workoutu, tor do biegów terenowych, siłownia plenerowa, a także strefa, w której można pobiegać lub spróbować swoich sił w jeździe na rolkach.

W Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych mieszkańcy Bytomia, jak również miłośnicy wspinaczki mogą korzystać także z wewnętrznej ściany w standardzie Speed Wall IFSC, zewnętrznej i wewnętrznej boulderowni, parkouru, toru OCR, siłowni plenerowej, siłowni wewnętrznej, sauny, budynku konferencyjno-hotelowego, zajęć fitness, cross treningu czy sauny oraz kawiarni.

Wartość całego projektu to ponad 23 mln zł, z czego 16 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button