Piekary Śląskie: Aż 900 osób stanęło na starcie półmaratonu! [ZDJĘCIA]

Zawodnicy biorący udział w półmaratonie wystartowali punktualnie o godzinie 21:00, natomiast uczestnicy Nocnej Dychy pobiegli 15 minut później. Starty poprzedziła profesjonalna rozgrzewka, którą o godzinie 20:30 poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szturm.

Trasa obydwu biegów prowadziła ulicami Piekar Śląskich. Start i meta znajdowały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Zawodnicy przebiegli kolejno ulicami: Gen. Maczka, Jana Pawła II, Józefską, Tarnogórską, Bytomską, Jana Pawła II (do obwodnicy – punkt zwrotny) wracając na stadion MOSiRu ponownie ulicą Maczka. Uczestnicy Półmaratonu musieli pokonać tę trasę dwukrotnie, dodatkowo zaliczając tak zwaną „agrafkę” przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bytomskiej.

I Piekarski Półmaraton:

W I Piekarskim Półmaratonie udział wzięło około 500 zawodników. Dystans, który musieli przebiec uczestnicy wyniósł 21.097 km.

Wśród mężczyzn zawody wygrał bytomianin Szymon Knobloch (TODOS) z czasem 1:15:11. Jako drugi na metę dobiegł piekarzanin Michał Kaszuba (Grupa Nomax) z czasem 1:17:38, a na trzecim miejscu uplasował się Bernard Rzepka ze Zdzieszowic, pokonując dystans w czasie 1:18:01.

Wśród kobiet najszybsza była bytomianka Beata Adamczyk-Nowak (Miechowicka Grupa Biegowa), która dystans półmaratonu przebiegła w czasie 1:31:21. Drugie i trzecie miejsce zajęły Ania Halska z Cieszyna (1:31:50) oraz Agata Haliszek z Gliwic (1:35:10).

I Nocna Dycha:

Uczestnicy Nocnej Dychy mieli do pokonania dystans 10,2 km. Do udziału zgłosiło się prawie 400 zawodników, sam bieg natomiast ukończyło 323.

Najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął Piotr Mrachacz z Bytomia (Miechowicka Grupa Biegowa), dobiegając na metę z czasem 0:38:23. Drugie miejsce zajął Jacek Bodora z Tarnowskich Gór z czasem 0:38:35, a podium domknął Artur Rosiński z Rudy Śląskiej, uzyskując czas 0:38:59.

Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była bytomianka Iwona Zając- pokonała dystans w czasie 0:49:58. Na drugim miejscu znalazła się Joanna Leśków z Cieszyna (0:50:14), a trzecie wywalczyła Sandra Gawlik, mieszkanka Strzelców Opolskich (0:51:00).