Poczta Polska ma już nasze dane z rejestru PESEL. Dostała je od Ministerstwa Cyfryzacji
Poczta Polska już 22 kwietnia otrzymała za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenckich – podaje „Rzeczpospolita”.
Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”
Poczta Polska otrzymała już nasze dane z rejestru PESEL. Tym samym nie potrzebuje już tych danych z samorządów, co budziło sprzeciw władz w wielu miejscowościach. Włodarze miast mają czas na wydanie Poczcie Polskiej spisu wyborców do wtorku.
Jak podaje Rzeczpospolita, Poczta Polska potrzebuje – rejestru wyborców, w tym osób, które złożyły w gminie wniosek że choć są zameldowane np. w Warszawie, studiują w Krakowie i tu chcą głosować. Samorządowcy mają już wyselekcjonowaną bazę wyborców, czego nie ma PESEL.
Źródło: Rzeczpospolita
200 osób wygrało walkę z koronawirusem w województwie śląskim
Strażacy dogaszają ogromny pożar lasów pod Częstochową. Straty ogromne! [WIDEO]
Piłkarska ekstraklasa: Plan powrotu na boiska zaakceptowany. Kibice już zacierają ręce!



![Nowy sondaż IBRiS: Dalej dwie te same partie z największym poparciem. [fot. archiwum]](https://tvs.pl/wp-content/uploads/2020/07/0705wyboryodwolane-1-1-390x220.jpeg)

