Podróże z Wędrownymi Motylami – Polska Ściana Zachodnia
Które miasto zwane jest potocznie polskimi Pompejami? Jak wygląda największa winnica w Polsce? W jakim miejscu w Polsce rezydowali Joannici, a w jakich Templariusze? Gdzie udało nam się złowić taki piękny księżyc? Gdzie rosną przysłowiowe gruszki na wierzbie? Czy komary potrafią być piękne…? Na te i inne pytania usłyszycie odpowiedzi w najbliższym odcinku Podróży z Wędrownym Motylami. Tym razem tak zwana Ściana Zachodnia.
Eksplorowany fragment Polski jest pełen tajemnic, magicznych miejsc i zakamarków. Pełen historii i niezwykle cennych zabytków. Region ten kusi swoją przepiękną przyrodą.
Podróż rozpoczęła się od Starego Drawska, które słynie nie tylko ze swojego pięknego jeziora i tradycyjnej poniemieckiej zabudowy. Tutaj znajduje się Zamek Templariuszy – Stary Drahim. Warownia o średniowiecznym rodowodzie (XIV wiek, choć wcześniej istniało tu słowiańskie grodzisko) zbudowana została na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Drawsko, a Jeziorem Żerdno na średniowiecznym Trakcie Solnym. Zdecydowanie dla koneserów historii i militariów.
Miasto, które większości kojarzy się zapewne ze znanym letnim festiwalem, kryje w sobie jednak coś o wiele bardziej fascynującego – Kostrzyńskie Pompeje. To jedyne w Polsce miasto zniszczone w 100%, na którego ruiny wkroczyła w osobliwy sposób przyroda i odzyskała je.
Odkryj z nami region pełen historii, cennych zabytków i pięknej przyrody. Zapraszamy w sobotę o godz. 10:50 w TVS
Podróże z Wędrownymi Motylami to propozycja dla widzów lubiących odkrywać uroki zakątków naszego pięknego kraju. Jeśli brakuje Ci pomysłu, gdzie pojechać na weekend lub wakacyjny urlop to z pewnością znajdziesz inspirację w nowym programie w TVS. Sympatyczni prowadzący Ania i Marcin, na co dzień autorzy bloga podróżniczego z pewnością zarażą Was swoją pasją i pokażą, że warto marzyć i spełniać marzenia.