Policjanci doczekali się szczepień. Wszyscy chętni mają zostać zaszczepieni w około 5 tygodni
Dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaszczepieni zostali pierwsi funkcjonariusze. W tym komendant śląskiego garnizonu.
Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00
Na obawy dotyczące preparatu Astra Zeneki odpowiada tak:
– Większość instytucji, które mają w tej kwestii coś do powiedzenia, twierdzą, że to jest bezpieczna szczepionka. Komuś trzeba wierzyć. Myślę, że efekty szczepień, które mamy chociażby na wyspach brytyjskich pokazują, że to naprawdę działa. Chyba nie ma innej drogi w tym momencie, która moglibyśmy pójść, żeby zakończyć pandemię – mówi insp. Roman Rabsztyn, komendant wojewódzki policji w Katowicach.
Na pójście do punktu szczepień zdecydowało się na razie około 60u% wszystkich policjantów służących w województwie śląskim.
– Wydaje mi się, że realia każdej szczepionki są takie, że może gdzieś tam wystąpić jakaś gorączka później. Tak samo jest u dzieci małych. Moje dzieci, jak szczepię, to liczę się, z tym, że mogą mieć podwyższoną temperaturę. Jeżeli będzie, to będzie – sierż. Agnieszka Kuś, KPP w Będzinie.
W ich pracy bezpieczeństwo jest ważne.
– Jest bardzo kontaktowa i nie możemy pozwolić sobie na stres – mówi sierż. Bartłomiej Janus, KPP w Będzinie.
Wszyscy chętni mają zostać zaszczepieni w około 5 tygodni, mniej więcej do końca kwietnia.
– To jest grupa zawodowa szczególnie narażona. Dlatego się cieszę, ze zaczynamy i będziemy szczepić funkcjonariuszy. W dniu dzisiejszym mamy zaplanowanych 250 szczepień policjantów i służb mundurowych. W przeciągu miesiąca mamy zaplanowanych 10 tysięcy szczepionek – mówi dr Paweł Mieszczański, lekarz naczelny, szpital MSWiA w Katowicach.
Nadal mundurowi mogą zgłaszać chęć zaszczepienia. Rejestracja ma być prowadzona do ostatniego dnia akcji.
Dlaczego doszło do wybuchu gazu w Zabrzu? Wciąż trwa ustalanie przyczyn eksplozji [WIDEO]
Macie pościel? Pomóżcie szpitalowi w Mysłowicach! Trwa zbiórka [WIDEO]