Kategorie

Pomidorowa ma zachęcić mężczyzn do badań. Trwa Tydzień Urologii

Trwa Tydzień Urologii, podczas którego MED Holding S.A Szpital Specjalistyczny im. profesora Emila Michałowskiego w Katowicach inauguruje kolejną już kampanię informacyjną na temat profilaktyki układu moczowego.

 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Do najczęstszych schorzeń układu moczowego należą:

– Nietrzymanie moczu, które dotyczy aż 25–30% dorosłych powyżej 65 roku życia, a wśród osób starszych przebywających w domach opieki odsetek ten sięga nawet 50–84%.

– Zakażenia układu moczowego, których liczba rośnie wraz z wiekiem. U kobiet w wieku 65-80 lat liczba przypadków to nawet 10-20%. U mężczyzn bakteriuria objawowa i bezobjawowa występuje rzadziej (0,1–1%) do 60 lat, ale powyżej choruje z jej powodu nawet 10-15% osób.

– Łagodny rozrost gruczołu krokowego, z powodu, którego w Polsce leczonych jest ok. 2 mln mężczyzn, a poddawanych leczeniu zabiegowemu jest rocznie około 14 tys. chorych.

– Z kolei nowotwory złośliwe, takie jak na przykład rak gruczołu krokowego jest drugim co do częstotliwości występowania nowotworem złośliwym u mężczyzn i trzecią przyczyną zgonu pacjentów z powodu nowotworu. Jego częstość występowania zwiększa się z wiekiem, a szczególnie po 60-tce.

– Rak pęcherza moczowego (RPM) jest również jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u osób w wieku starszym, zwłaszcza między 60. a 80 r.ż. W Polsce jest to 4. co do częstości występowania nowotwór u mężczyzn i 13. u kobiet

W Polsce na nowotwory układu moczowego zapada nawet 30 tysięcy osób, co stanowi jedną trzecią zachorowań na wszystkie nowotwory, a na raka prostaty ok. 16 tys. mężczyzn. Wielu chorobom zapobiec można przez profilaktyczne badania urologiczne oraz właściwą dietę.

Tydzień Urologii to dobra okazja, by uświadomić, zwłaszcza mężczyznom, że tak jak dbają o swoje samochody, regularnie wymieniając płyny, robiąc okresowy przegląd oraz tankując dobrej jakości paliwo, zadbali też o stan swojego układu moczowego.

Symbolem kolejnych akcji profilaktycznych jest w szpitalu pomidor. Warzywo bogate w wapń, potas magnez i żelazo, a do tego witaminy C, K oraz B. Tym razem mieszkańcy Katowic i pacjenci szpitala otrzymują zdrową, przygotowaną na bazie naturalnych składników zupę pomidorową. Pomidory wspierają dobrą kondycję układu moczowego.

Ważne jest jednak to, że nawet najlepsza dieta nie zastąpi aktywności fizycznej, oraz profilaktycznych badań u lekarza urologa, dzięki którym, możemy cieszyć się dobrym zdrowiem na długie lata.

Źródło: materiały prasowe

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WST otworzy w Knurowie punkt dydaktyczny. Będą się tu kształciły pielęgniarki

Krok po kroku, raz jeszcze. Wszystkie zmiany na Rondzie gen. Ziętka w Katowicach. Jak teraz po nim jeździć?

Katowice na kilka dni stolicą Europy! Europejski Kongres Gospodarczy wraca w normalnej formule po roku przerwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button