```html
PogodaSilesia Flesz najnowsze informacje

Prognoza pogody na poniedziałek, 24 lutego 2025 roku: Zimowa aura i lekkie opady

Dla osób wybierających się do pracy, jak i dla tych, którzy spędzają zimową przerwę. Prognoza pogody na poniedziałek, 24 lutego 2025 roku przewiduje mieszankę chłodnej aury i nieco cieplejszych chwil. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w poniedziałek możemy spodziewać się zróżnicowanego zachmurzenia oraz miejscowych opadów deszczu, śniegu i mżawki.

 

W ciągu dnia na północnym wschodzie oraz zachodzie kraju przewidywane są przeważnie małe i umiarkowane zachmurzenie, a na pozostałym obszarze wystąpi większe zachmurzenie. W tych miejscach możliwe będą także słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Szczególnie na Warmii początkowo, a przez większą część dnia w rejonach podgórskich Karpat, wystąpią opady marznące, które mogą prowadzić do gołoledzi. Dodatkowo, rano na zachodzie Polski pojawią się mgły, ograniczające widoczność do około 200 metrów.

Temperatura maksymalna będzie sięgać od 1°C na wschodzie kraju, przez około 6°C w centralnej części, do 11°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak na Pomorzu mogą występować okresowo porywy wiatru, z kierunku południowego i południowo-zachodniego.

W nocy z poniedziałku na wtorek przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie, a po północy również na północnym zachodzie kraju, wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki. Również w nocy mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność do 200 m. Temperatury minimalne w nocy wyniosą od -2°C na północnym wschodzie, około 1°C w centrum, do 5°C na zachodzie. W rejonach Podhala będzie chłodniej, bo temperatura spadnie do około -4°C. Wiatr w nocy również będzie słaby, miejscami umiarkowany, z okresowymi porywami w Sudetach i na Pomorzu.

Warto pamiętać, że z powodu opadów marznących, szczególnie w rejonach podgórskich, należy zachować ostrożność na drogach. W szczególności osoby podróżujące w tych rejonach powinny liczyć się z możliwością gołoledzi.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button