Artykuł SponsorowanyDomKobietaSeniorSilesia Flesz najnowsze informacjeZdrowie

Prywatna opieka medyczna – na czym polega i kiedy warto z niej korzystać?

Korzystanie nieodpłatnie z publicznej służby zdrowia zwykle wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na termin wizyty u danego lekarza. Stąd nie dziwi wzrost popularności prywatnych pakietów medycznych, które są coraz chętniej wybierane przez osoby chcące szybko i kompleksowo sprawdzić swój stan zdrowia. Jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, ale masz pewne obawy i wątpliwości? Dowiedz się, jakie korzyści daje prywatna opieka medyczna, zanim skorzystasz z usług wybranego specjalisty!

 

Jak działa prywatna opieka medyczna?

Prywatna opieka medyczna, jaką oferuje np. enel-med, to coraz częstsza alternatywa dla usług świadczonych NFZ. Jak właściwie działa opieka medyczna oferowana przez prywatne podmioty? Pacjenci płacą co miesiąc abonament o ustalonej kwocie, która różni się w zależności od wybranego pakietu medycznego (wariantu opieki). Zwykle im bardziej rozbudowany pakiet, tym wyższy jest comiesięczny abonament. Prywatna opieka medyczna pozwala na skorzystanie z pomocy lekarza danej specjalizacji bez konieczności skierowania. Zwykle w ramach pakietu możesz w nieodległym terminie umówić się na wizytę do m.in.:

  • pediatry,
  • internisty,
  • ortopedy,
  • psychiatry,
  • alergologa,
  • dermatologa,
  • urologa,
  • ginekologa,
  • pulmonologa,
  • hepatologa,
  • laryngologa,
  • chirurga,
  • endokrynologa.

Abonamenty mogą obejmować też różne badania diagnostyczne, zabiegi pielęgniarskie, szczepienia czy bilanse zdrowia dzieci. W zależności od potrzeb (sytuacji życiowej), możesz wybrać pakiet indywidualny lub rodzinny.

Prywatna opieka medyczna – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Na prywatną opiekę medyczną zwykle decydują się osoby, które chcą maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wizytę u specjalisty i jak najszybciej zadbać o swój stan zdrowia. Jak wiadomo, chcąc umówić się na konsultację u wielu specjalistów w ramach NFZ, musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać na wizytę nawet kilka miesięcy. Statystyki pokazują, że najdłużej pacjenci muszą czekać na wizytę u chirurga naczyniowego, neurochirurga oraz okulisty. Wykupując abonament prywatnie, możesz uzyskać pomoc w ciągu kilku dni lub tygodni. Dlaczego jeszcze warto rozważyć prywatną opiekę medyczną? 

Powiązane artykuły

Z tego typu usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które chcą zapewnić pracownikom atrakcyjne benefity i zainwestować w ich zdrowie. Wybierając prywatny pakiet zdrowia, możesz ustalić dogodny termin wizyty poprzez formularz dostępny na stronie internetowej, mailowo lub telefonicznie. Szybka rezerwacja to oszczędność czasu (nie musisz iść do lekarza pierwszego kontaktu, aby poprosić go o skierowanie do danego specjalisty). Prywatne placówki kładą nacisk na indywidualne podejście do każdego pacjenta. W prywatnych placówkach medycznych możesz też liczyć na wysoki poziom obsługi, dostęp do najnowszych technologii i kompleksową opiekę profilaktyczną. W tego typu miejscach możesz korzystać z nowoczesnych narzędzi diagnostycznych (placówki chętnie inwestują w zaawansowane technologicznie sprzęty, aby być konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla pacjentów). Zaletą prywatnych pakietów medycznych jest także ich elastyczność. Możesz dopasować wariant i wysokość abonamentu do indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz wieku. 

Ile kosztuje prywatny pakiet medyczny?

Zastanawiasz się, czy abonament medyczny jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Wiedz, że pakiety zdrowotne w ramach prywatnej opieki medycznej wbrew pozorom nie są wcale dużym wydatkiem. Najtańsze abonamenty rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych (pakiety podstawowe), jednak zwykle ich koszt wynosi kilkaset złotych. Każda firma świadcząca usługi medyczne udostępnia cennik na swojej stronie internetowej, możesz więc w wygodny sposób porównać ceny różnych podmiotów i wybrać najdogodniejszą opcję. 

Szybki dostęp do doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy to inwestycja w spokój oraz zdrowie, którą zawsze warto podjąć.

źródło: artykuł partnera, materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button