Scena Otwarta: Paweł Klica i historia śląskich szlagierów
Już w najbliższą niedzielę w programie Scena Otwarta pojawi się Paweł Klica, autor książki „Radio Familok. Historia śląskich szlagierów”.
Paweł Klica to jest blank fajny synek z Radzionkowa. Ukończył studia produkcji teatralnej w Londynie, żeby potem przez wiele lat pracować w najróżniejszych teatrach w całym kraju. Na parę lat osiadł w Warszawie, gdzie zajmował się dotacjami Ministerstwa Kultury, ale w końcu porzucił teatr na rzecz pisania książek o śląskich szlagrach – do jego ulubionych należą Na Abrahama, Coś wesołego i Gołymbiorze.
W Scenie Otwartej opowie o powstaniu książki „Radio Familok. Historia śląskich szlagierów”. Zdradzi też jakie wątki powstawania śląskich szlagierów znajdują się w poszczególnych rozdziałach.
OGLĄDAJCIE „Scenę otwartą” W TELEWIZJI TVS
PREMIERA NIEDZIELA 10:55
POWTÓRKA SOBOTA 15:20
Liroy, właśc. Piotr Krzysztof Liroy-Marzec. Za sprawą wydanej w 1995 płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu]. Liroy sprzedał ponad milion egzemplarzy swoich płyt, według stanu na 2020 najwięcej spośród polskich raperów.
Jak powiedział nam w wywiadzie, nadal nie ma dosyć słynnego „Scyzoryka”. O czym jeszcze opowiadał? Sami się przekonajcie oglądając Scenę Otwartą.
WSZYSTKIE ODCINKI „SCENY OTWARTEJ” ZNAJDZIECIE TUTAJ
Cleo, właśc. Joanna Krystyna Klepko. Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. Od 2013 współpracuje z Donatanem. Pierwszą płytę promowali m.in. singlem „My Słowianie”, z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała dwie diamentowe płyty, jedną poczwórnie platynową, trzy potrójnie platynowe, trzy platynowe i sześć złotych.