Silesia Flesz najnowsze informacje

Śląskie: Przestępczy proceder w klubie sportowym. Chodzi o miliony złotych

Wielomilionowe wyłudzenia odszkodowań z towarzystw ubezpieczeniowych przez członków jednego ze śląskich klubów sportowych. Mundurowi zakończyli śledztwo w tej sprawie. Siedem osób usłyszało zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zakończyli właśnie śledztwo ws. wyłudzania odszkodowań z towarzystw ubezpieczeniowych. Przestępczy proceder związany jest z jednym ze śląskich klubów sportowych, gdzie zawierano polisy na życie, a następnie zgłaszano celowe zdarzenia, które były podstawą do wypłaty odszkodowania.

„Okoliczności zdarzeń podawanych we wnioskach o odszkodowanie wskazywały, że obrażenia powstały na skutek nieszczęśliwego wypadku”- informują mundurowi.  

To jednak okazało się nie być prawdą. Głównym zamiarem sprawców przestępczego procederu było bowiem uzyskanie odszkodowania tytułem uszczerbku na zdrowiu oraz pokrycia kosztów związanych z leczeniem, pobytem w szpitalu czy rehabilitacją. Zatem wszystkie zgłoszenia były blefem.

Powiązane artykuły

Kwoty składek ubezpieczeniowych wnoszonych przez sprawców w niektórych miesiącach przekraczały 20 tysięcy złotych.

„Zgłaszane zdarzenia dotyczyły najczęściej przecięcia ścięgna Achillesa, urazu głowy, czy urazów stawu kolanowego i łokciowego, a podawane przez sprawców okoliczności były łudząco do siebie podobne.
Urazy ścięgna Achillesa zgłaszano nawet dwukrotnie, a podawane okoliczności wskazywały na jego przecięcie na skutek uderzenia skrzydłem bramy garażowej” – czytamy w policyjnej notatce.

Mundurowym z KWP w Katowicach udało się zebrać obszerny materiał dowodowy, co pozwoliło im na zatrzymanie 7 osób związanych z wyłudzeniami. To trzy kobiet i czterech mężczyzn w wieku od 38 do 54 lat.

„Usłyszeli oni łącznie 37 zarzutów dotyczących głównie wyłudzenia odszkodowań, ale również bezzasadnego pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy dofinansowania z programu dla osób młodych na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy. Łączne zyski, jakie podejrzani uzyskali zgłaszając fikcyjne zdarzenia ubezpieczeniowe przekroczyły 6,5 miliona złotych” – czytamy.

Na zabezpieczenie przyszłych kar i grzywien prokuratura zastosowała zabezpieczenie majątkowe należących do nich nieruchomości o łącznej wartości blisko trzech milionów złotych.

Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button