Artykuł SponsorowanyBiznes

Software house czy zespół on-board – które rozwiązanie będzie lepsze dla małej firmy?

W przypadku małej firmy – często dysponującej ograniczonym budżetem – wybór dobrego podwykonawcy jest kwestią kluczową. Wcześniej należy dokładnie przeanalizować potrzeby swojego biznesu oraz zakres projektu. Sprawdzamy, jakie rozwiązania będą odpowiednie dla niewielkich przedsiębiorstw.

 

Co to jest software house – krótka definicja

Firmy typu software house istnieją na rynku IT od niedawna, a powstały w efekcie specjalizacji branży interaktywnej. Choć często bywają błędnie utożsamiane z agencjami interaktywnymi, nie należy tych pojęć mylić. Różnią się przede wszystkim zakresem działalności oraz wachlarzem oferowanych usług.

Software house to specjalistyczna firma zajmująca się wytwarzaniem wszelkiego rodzaju oprogramowania na zamówienie lub rozwijająca własne oprogramowanie komercyjne. Stanowi doskonałe wsparcie dla biznesów stawiających na digitalizację i rozwijających swoją działalność w Internecie. Z pomocy zespołu programistów software house korzystają również przedsiębiorstwa, które nie posiadają stałego zespołu IT.

Software house – co to znaczy i kto tworzy zespół?

Słowa, które doskonale opisują software house to wszechstronność i wielozadaniowość. Wszystko dzięki doświadczonemu zespołowi, tworzonemu przez ekspertów różnych dziedzin IT. W tym miejscu trzeba wymienić przede wszystkim programistów (np. Front-End Developer, Back-End Developer, React Developer), project managerów, testerów, grafików, UI/UX Designerów, a nawet analityków biznesowych.

Projekty są realizowane dla każdej branży. Nie istnieją ograniczenia w zakresie funkcjonalności czy też formy. W praktyce oznacza to, że software house jest w stanie zwizualizować oraz wcielić w życie dowolną koncepcję klienta. Jedyne ograniczenie może stanowić tylko założony budżet. Sprawdźmy jak to wygląda na przykładzie Gloo.

Firma zatrudnia obecnie 18 pracowników, w tym project managerów, testerów, grafików oraz przede wszystkim programistów. Programiści tworzą cztery główne zespoły: FrontEnd, BackEnd, React i WordPress. Gloo w głównej mierze tworzy indywidualne aplikacje i systemy webowe za pomocą technologii PHP oraz frameworków CodeIgniter i Laravel. Swoim klientom oferuje również aplikacje mobilne typu webview na Android i iOS oraz projektowanie interfejsów aplikacji, stron WWW i sklepów internetowych.

Software house – dla startupów i nie tylko

Z usług profesjonalnych software house’ów korzystają nie tylko ogromne korporacje, ale także startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa. Szeroka oferta pozwala na dopasowanie rozwiązania do potrzeb oraz możliwości danej firmy. Być może jako właściciel zastanawiasz się nad wyborem usług software house lub agencji on-board. Co będzie lepszym rozwiązaniem i gdzie uzyskasz kompleksowe wsparcie dla swojego biznesu?

Zespół agencji on-board tworzą zazwyczaj copywriterzy, specjaliści w dziedzinie marketingu internetowego oraz public relations. Skupiają się głównie na projektach marketingowych, promocji konkretnych produktów Twojej firmy lub pomagają wypromować markę w Internecie.

Firmy typu software house są nastawione raczej na projekty technologiczne i tworzenie dedykowanych rozwiązań. Wysoki poziom skomplikowania takich realizacji zazwyczaj wykracza poza możliwości agencji on-board.

Warto jednak wspomnieć, że software house (np. Gloo) zajmuje się opracowywaniem unikalnego contentu czy pozycjonowaniem stron internetowych. Współpracuje również ze specjalistami Social Media, pomaga prowadzić skuteczne działania marketingowe i promować Twoją firmę w sieci.

źródło: artykuł partnera

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button