Silesia Flesz najnowsze informacje

Sportowcy z Bytomia jadą na Olimpiadę

Maciej Wyderka wywalczył kwalifikację olimpijską w biegu na 1500 metrów. Wychowanek klubu MKS-MOSM Bytom a obecnie zawodnik klubu KS AZS-AWF Katowice wystartuje w Paryżu 2 sierpnia.

Maciej Wyderka to wychowanek klubu MKS-MOSM Bytom, absolwent Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu, a obecnie student AWF Katowice i zawodnik klubu KS AZS-AWF Katowice.

W 2023 roku Maciej Wyderka w rozgrywanej w Chengu 31. Letniej Uniwersjady wywalczył złoto na dystansie 800 metrów. Mimo, że nie był faworytem, 21-letni lekkoatleta świetnie wypadł na zawodach w Chinach. Reprezentujący biało-czerwone barwy Wyderka finałowy dystans pokonał w zaledwie 1:49:09.

Warto dodać, że Maciej Wyderka jest wychowankiem bytomskiego trenera Janusza Szczyrka.

Czterech olimpijczyków z Bytomia

Maciej Wyderka to już czwarty olimpijczyk związany z Bytomiem, który weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Przypomnijmy, że w Paryżu wystartuje dżudoczka Beata Pacut – Kłoczko, medalistka mistrzostw świata, Europy i wielu prestiżowych zawodów, tenisistka Górnika Bytom Magdalena Fręch, która w 2024 roku osiągnęła życiowy sukces, awansując do czwartej rundy Australian Open oraz zawodnik Skarpy Bytom – Jarosław Tkacz, który wystartuje we wspinaczce na czas.

Źródło, foto: UM Bytom