Stała cena energii. Nowa oferta spółki Tauron Polska Energia WIDEO
Tauron Polska Energia szuka okazji do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i wprowadza nową ofertę, która gwarantuje stałą cenę energii ze źródeł odnawialnych dla gospodarstw na dziewięć lat. To efekt inwestycji w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.
Dodatkowo, Tauron we współpracy z Politechniką Śląską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach organizuje konkurs dla studentów, którego celem jest promocja nowej oferty. Autorzy najlepszych filmów w postaci rolek otrzymają nagrody pieniężne.
Tauron Polska Energia: nowa oferta
Energia ze źródeł odnawialnych TAURONA w stałej cenie aż przez dziewięć kolejnych lat dla gospodarstw domowych i minimum pięć lat dla firm – to sedno nowej oferty Taurona. Grupa gwarantuje niezmienną cenę energii dla odbiorców przez lata, dzięki nowym inwestycjom w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Pod hasłem TAURON Nowa Energia, Grupa zakłada szerokie wykorzystanie technologii blockchain i znaczną redukcję ilości papieru w relacji z klientami.
– Stawiamy na zieloną energię z własnych odnawialnych źródeł, którą możemy zaoferować klientom w atrakcyjnej cenie na długi czas. Naszym priorytetem jest sukcesywne zwiększanie udziału OZE w miksie energetycznym, wspierając przy tym środowisko naturalne. Jeszcze w tym roku planujemy rozwój źródeł wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznym potencjale kilkuset megawatów – mówi Grzegorz Lot, prezes zarządu TAURON Polska Energia.
Energia ze źródeł odnawialnych
Nową ofertę Taurona cechują przejrzyste zapisy. Klient indywidualny otrzymuje gwarancję stałej ceny prądu przez dziewięć lat trwania umowy, a firmy od pięciu do nawet dziesięciu lat. Energia kontraktowana w ten sposób pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych Taurona, a każdy z klientów otrzyma certyfikat potwierdzający jej pochodzenie, wystawiony przez niezależną organizację certyfikującą TÜV SÜD Polska.
– Stała cena zielonej energii przez wiele lat to duży atut. Chcemy dotrzeć z zieloną energią z naszych odnawialnych źródeł do jak najliczniejszej grupy odbiorców, spośród prawie sześciu milionów naszych klientów. Znając koszty produkcji energii w naszych farmach fotowoltaicznych i wiatrowych w długim horyzoncie, możemy skutecznie oferować klientom czystą energię z konkretnych źródeł po zagwarantowanej z góry, na kilka lat, cenie – mówi Mariusz Purat, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.
Łączna moc Taurona zainstalowana w OZE wynosi już niemal 700 MW – w tym 417 MW w elektrowniach wiatrowych, 133 MW w elektrowniach wodnych, 56 MW w elektrowniach fotowoltaicznych. Obecnie Grupa buduje farmy wiatrowe o łącznej mocy 164,9 MW, z czego 121,5 MW zostanie oddane do eksploatacji jeszcze w 2024 roku oraz farmy fotowoltaiczne o mocy 199 MW, z czego 55 MW zostanie oddane do eksploatacji w najbliższych kilku miesiącach.
Bezpieczeństwo i redukcja papieru
Zmierzając w stronę neutralności klimatycznej, Tauron szuka okazji do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jednym z tego typu działań jest rozwój cyfrowych kanałów komunikacji z klientami, które ułatwiają załatwianie spraw związanych z energią i jednocześnie sprzyjają środowisku naturalnemu.
Klienci, którzy zdecydują się na nową ofertę będą korzystali z e-faktur, a zdecydowana większość dokumentacji będzie docelowo przesyłana elektroniczne z wykorzystaniem technologii blockchain, która stanowi bezpieczną alternatywę dla konwencjonalnych metod elektronicznego zarządzania poufnymi dokumentami i danymi. Technologia wdrożona w TAURONIE nie przechowuje w rozproszonej formie jedynie kryptograficznych odwołań do dokumentów, a kompletne dokumenty. Klienci mają więc stały dostęp do swoich umów wraz z gwarancją autentyczności i ochrony przed niepożądanymi zmianami. Dzięki wykorzystaniu tej technologii znacząco spadnie ilość wykorzystywanego papieru.
Więcej w materiale Karoliny Komady.