REKLAMA
Kategorie

Trwa referendum 6 września 2015. Odpowiadamy na 3 pytania

Aktualizacja [19.20]

Polacy głosują dziś w referendum. Do tej pory w całym kraju doszło w sumie do 10 incydentów. Dotyczyły one między innymi usunięcia flagi i podarcia karty. W Rybniku mężczyzna odebrał kartę do głosowania i wyniósł ją z lokalu, twierdząc, że jest ona jego własnością. W jednym z lokali wyborczych w Katowicach jest Alicja Van der Coghen, która obserwuje dzisiejsze głosowanie. -Referendum ogólnopolskie przebiega bardzo spokojnie. Wszystkie lokale wyborcze w naszym województwie, a jest ich ponad 2800 zostały otwarte o godzinie 6.00, głosowanie potrwa w nich jeszcze ponad dwie godziny (22.00). By wynik referendum był wiążący, do urn musi pójść co najmniej połowa osób uprawnionych do głosowania – mówi Alicja van der Coghen

 

Dziś opowiadamy na trzy pytania dotyczące Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu, finansowania partii politycznych z budżetu i wprowadzenia zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. Warto przypomnieć, że trwa cisza referendalna, a za jej złamanie grożą kary nawet do miliona złotych. W przypadku referendum, podczas trwania głosowania Państwowa Komisja Wyborcza nie podaje informacji dotyczących frekwencji. Oficjalne wyniki głosowania – jak szacuje Państwowa Komisja Wyborcza – mogą zostać podane w poniedziałek po południu. To pierwsze referendum powszechne od 12 lat. Poprzednie dotyczyło przystąpienia Polski do Uni Europejskiej.

Powiązane artykuły

 

Referendum: 6 wrzesień 2015. Pytanie o JOW-y

Pierwszy pytanie w referendum brzmi: "Czy jest pani/pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?"

Referendum: 6 wrzesień 2015. Pytanie o finansowanie partii

Drugie pytanie w referendum brzmi: "Czy jest pani/pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?"

Referendum: 6 wrzesień 2015. Pytanie o ordynację podatkową

Trzecie pytanie w referendum brzmi: "Czy jest pani/pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?"

Aby oddać ważny głos w referendum 6 września 2015 był ważny, w kratce "tak" lub "nie"  przy pytaniu nalezy postawić dwie, przecinające się linie. Głos będzie ważny, jeśli przy każdym pytaniu postawimy jeden krzyżyk. Jeżeli postawimy dwa znaki lub żaden – głos będzie nieważny, ale tylko w obrębie danego pytania.
Komisje wyborcze w referendum 6 września 2015 znajdują się w tych samych miejscach, gdzie głosujemy podczas wyborów parlamentarnych i samorządowych.<.>

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button