reklama
Kategorie

Warmia i Mazury oraz Śląsk połączone? O co chodzi? [WIDEO]

Choć Warmię i Mazury oraz Śląsk dzieli wiele kilometrów, to teraz oba regiony ma połączyć nowa inicjatywa. Chodzi o turystykę zdrowotną. Dziś między innymi takie tematy omawiano w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

 

Turystyka zdrowotna jest turystyką, z której może korzystać każdy. Właściwie powinien korzystać z niej każdy. W nią wchodzi i profilaktyka zdrowia, czyli właściwe dbanie o siebie, żeby nie zapaść w choroby, ale jednocześnie diagnostyka. Za którą w nowym projekcie dwóch województw będzie odpowiedzialna jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, która w swojej 130-letniej tradycji zapisała się, m.in. produkcją telewizorów czy oświetlenia – mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

 – Dzisiaj jest w 100% firmą medyczną, technologiczną, firmą IT. No i tak jak sama nazwa mówi będziemy wspierać ten projekt turystyki medycznej, czyli turystyka jest ważnym ogniwem, ale kluczowym ogniwem jest dla nas medycyna – mówi Marcin Bruszewski, dyrektor generalny Philips Polska.

Dzięki rozwiązaniom proponowanym w programie sam proces diagnozy i kierunków, jakie obrać ma pacjent np. po zawale serca, mają zostać skrócone z kilku miesięcy do np. 2 weekendów spędzonych w jednym z 4 lub 5 gwiazdkowych hoteli na Mazurach.

Powiązane artykuły

– To są turnusy neurologiczne, to są turnusy dla osób starszych, czy też bardzo popularne, to jest ogromne
wyzwanie w tej chwili, to są te rzeczy wszystkie związane z wypaleniem zawodowym.Program może być również dedykowany byłym lub przyszłym sportowcom, dla których w wyniku tragicznych wydarzeń świat teoretycznie się zawalił – mówi Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej .

 – Bardzo często dobrze jest rozpocząć od turystyki, bo od razu rozmowa z kimś o wielkim sporcie w  przypadku, gdy ktoś staje się w przypadku choroby czy wypadku osobom z niepełnosprawnością, czasami jest nieosiągalnym tematem do rozmowy – mówi  Łukasz Szeliga, prezes zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Turystyka zdrowotna w takiej formie jest odpowiedzią na współczesne problemy z dostępem do służby zdrowia i placówek medycznych. Dzięki niej kwestie związane z diagnostyką  i leczeniem nie będą musiały kojarzyć się ze strachem, stresem i brakiem czasu.

ZOBACZ MATERIAŁ SILESIA FLESZ

 

Bartosz Bednarczuk

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button