Wybory 2020: rekordowa frekwencja! Najlepiej w województwach mazowieckim, małopolskim i podkarpackim
W niedzielę o 7 rano rozpoczęły się wybory prezydenckie. Polacy wybierają głowę państwa spośród 11 kandydatów. PKW podała dane dotyczące frekwencji do godziny 18.
Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!
Frekwencja w wyborach prezydenckich na godz. 17 wyniosła 47,89 proc. – podała Państwowa Komisja Wyborcza. Dla porównania, 5 lat temu o tej porze w głosowaniu wzięło udział 34,41 proc. uprawnionych.
Najwyższa frekwencja jest w woj. mazowieckim – 51,17 proc., drugie miejsce – woj. małopolskie 50,27 proc., na trzecim miejscu jest woj. podkarpackie 49,19 proc.
Najniższa frekwencja jest w woj. opolskim – 42,32 proc., na drugim miejscu od końca jest woj. warmińsko-mazurskie – 43,06 proc., na trzecim miejscu od końca woj. kujawsko-pomorskie 45,51 proc.
Można uznać, że frekwencja jest rekordowa w historii ostatnich wyborów. Nawet porównując lata 90. to, jeżeli będzie się tak rozwijała w kolejnych godzinach, będzie najwyższa. Głosowanie potrwa do 21:00. Wyborcy w wielu miejscach stoją w kolejkach.
Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich 2020 na godz. 12:00 wyniosła 24,08 proc. osób uprawnionych do udziału w tych wyborach.
W wyborach startuje 11 kandydatów; możemy oddać głos na Roberta Biedronia (Lewica), Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), Andrzeja Dudę (z poparciem PiS), Szymona Hołownię (bezpartyjny), Marka Jakubiaka (Federacja dla Rzeczypospolitej), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL-Koalicja Polska), Mirosława Piotrowskiego (Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi), Pawła Tanajno (bezpartyjny), Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), Waldemara Witkowskiego (Unia Pracy) lub Stanisława Żółtka (Kongres Nowej Prawicy).
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja
Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi
Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca