reklama
Kategorie

Zagłosuj na swoją rzekę! 11 rzek w finale konkursu Rzeka Roku 2016!

Spośród blisko 50 nadesłanych do Klubu Gaja zgłoszeń Jury wyłoniło 11 finalistek, które we wrześniu będą walczyć o tytuł Rzeki Roku 2016. Teraz wszystko zależeć będzie od internautów, którzy w ogólnopolskim, internetowym głosowaniu oddając swoje głosy zdecydują, która z 11 rzek otrzyma tytuł Rzeki Roku 2016.

 

Niezwykłe miejsca nad rzekami, które jednoczą ludzi, mają własną opowieść i są istotne dla przyrody, historii czy kultury danej społeczności to wartości, których Klub Gaja poszukuje organizując Konkurs Rzeka Roku. Zgłoszenie rzeki do konkursu to rzeczywiste działanie na rzecz środowiska naturalnego, dbałość o miejsce oraz promocja lokalnych wartości, lokalnych ojczyzn. Konkurs organizowany jest dzięki środkom Fundacji PKO Banku Polskiego wieloletniego Partnera Strategicznego programu Zaadoptuj rzekę pochodzącym z Karty Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje”.

 

-Przede wszystkim dziękujemy zgłaszającym za zgłoszenia i ogrom pracy który włożyli w przybliżenie swoich ukochanych rzek. Wszystkie tegoroczne zgłoszenia były ciekawe i inspirujące a wybór jedynie 11 z nich był trudnym zadaniem. W każdym zgłoszeniu można było dostrzec miłość i szacunek do swoich lokalnych rzek. Finałowej 11  życzymy powodzenia we wrześniowym głosowaniu internetowym –  dodaje Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

 

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury, wybrało następujące 11 rzek, które we wrześniu będą konkurować o jak największe poparcie internautów:

 

    Biała Przemsza w Sosnowcu na kilometrach 63+500 – 63+900, zgłoszona przez Gminę Sosnowiec;
    Bzura w Sochaczewie na terenie gmin: Sochaczew, Brochów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, zgłoszona przez Stowarzyszenie NAD BZURĄ;
    Czarna Hańcza w woj. podlaskim, zgłoszona przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną w Białymstoku;
    Obra na terenie gmin: Bledzew, Miedzichowo, Międzyrzecz, Pszczew, Trzciel, Zbąszyń, Siedlec, zgłoszona przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta;
    Odra w Opolu na kilometrach 148+500 – 152+200, zgłoszona przez Komitet Obrony Pasieki – Miasto dla Ludzi;
    Potok Chróścinka kilometr piątyna terenie gminy Dąbrowa,zgłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Chróściny;
    Słupia w Słupsku na kilometrach 29+200 – 40+900, zgłoszona przez Miasto Słupsk;
    Sumina na terenie gminy Lyski, zgłoszona przez Gminę Lyski.
    Wiar na terenie gminy Fredropol, zgłoszona przez Aleksandrę Góralczyk;
    Wisła w Bydgoszczy (Fordonie) kilometr 773, zgłoszona przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu;
    Wisła na terenie gminy Słubice, zgłoszona przez Gminę Słubice;
    (kolejność alfabetyczna).

 

Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button