Będzie trudniej „załatwić” przegląd. 13 listopada w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące przeglądów technicznych
Zmiany w przeglądach technicznych dotkną szczególnie właścicieli starszych samochodów. Nowe przepisy mają uszczelnić system i uniemożliwić uzyskiwanie pieczątek kontroli technicznej dla samochodów, które nie spełniają kryteriów bezpieczeństwa.
Zmiany w przeglądach technicznych! Od 13 listopada stracimy pieniądze za badanie techniczne nawet jeśli samochód przeglądu nie przejdzie. Już na „dzień dobry” diagnosta poprosi o należność. Jeśli wynik będzie negatywny, pieniądze nie będą zwracane. To ma zachęcić do przeprowadzenia napraw przed wizytą w stacji kontroli pojazdów.
Diagnosta będzie pobierał dane samochodu z Centralnej Ewidencji Pojazdów, ale także wykona zdjęcie, by udokumentować, że samochód rzeczywiście był na przeglądzie. Zakres badań, jakim poddawane będą pojazdy nie ulegnie zmianie.
Diagnosta będzie wpisywał do rejestru informacje na temat samochodów, które nie przeszły przeglądu. Nie będzie więc możliwości kombinowania np. gdy samochód nie przejdzie badania technicznego, więc właściciel postanowi pojechać na inną stację kontroli pojazdów. Stawki za badanie techniczne zostaną bez zmian. Nowa tabela opłat ma zostać wprowadzona w 2018 roku.
Od poniedziałku 13 listopada w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące przeglądów technicznych samochodów. Jedną ze zmian jest to, że wyniki badania samochodu będą trafiać do internetowej bazy danych. Jeśli auto nie przejdzie badania technicznego, będzie to informacja dostępna dla pracowników innych stacji kontroli pojazdów. –Bardzo dobrze, wpłynie to na bezpieczeństwo przede wszystkim kierujących i pieszych. Samochody będą prawdopodobnie lepiej kontrolowane – mówi Henryk Kurek ze stacji kontroli pojazdów Autoekspres.
Zmiany będą dotyczyć także sposobu płatności za badanie. Opłatę będziemy wnosić bez względu na wynik badania technicznego. -Nie będzie możliwości żeby pojazd po przeprowadzeniu badania technicznego pojechał na inną stację, aby na tej innej stacji spróbował czy przejdzie przegląd techniczny, gdyż opłaty będą pobierane już z góry przed wykonaniem tej usługi – mówi st. asp. Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Nowe przepisy mają skutecznie wyeliminować niesprawne samochody z ruchu drogowego oraz przymykanie oka na usterki. (Paweł Jędrusik)
„To ma zachęcić do przeprowadzenia napraw przed wizytą w stacji kontroli pojazdów.” – tylko skąd wiadomo przed wizytą w stacji kontroli pojazdów, że coś jest do naprawy. Taka sama bzdura jak poszukiwani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem ale gdzie zdobyć to doświadczenie skoro pracodawcy chcą doświadczonych pracowników. Polskich absurdów ciąg dalszy.
Czy ktos mi odpowie na pytanie dotyczace przegladow ponazdow ktore np nie sa uzywane np posiadam kilka motorowerow lecz ich nie uzywam j nezeli mialbym che. Zrobic przeglad to sa jakies dotatkowe koszty i warunki
nic się nie zmieni tylko inny banknot trzeba będzie do dowodu włożyć
Z jednej strony to bedzie dobre jeśli chodzi oo transport .Nie będą psuć rynku jezdząć za pół darmo swoimi złomami b złomy pójdą na szrot a na nowe nie będzie ich stać hahahaha i skończy się nielegalne transportowanie jakimiś fiatami dukato z roku 1990 czy 2000