Skip to content

Intercity obniża ceny. Gdzie taniej w woj. śląskim?

31 sierpnia 2023
Redakcja
Intercity obniża ceny biletów
Intercity w Katowicach Fot. Dorota Niećko

PKP Intercity obniża ceny biletów miesięcznych od września 2023. Gdzie taniej w woj. śląskim? Lista tras.


1 września 2023 PKP Intercity obniża ceny biletów i twierdzi, że wprowadza rekordowe obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych w woj. śląskim. Upust obejmie w sumie 52 odcinki, na których ceny spadną nawet o 161 zł. W województwie śląskim największa zniżka to blisko 60 procent. W ten sposób narodowy przewoźnik chce zachęcić pasażerów do wybierania ekologicznego środka transportu, jakim jest kolej. 

PKP Intercity. Tańsze bilety w woj. śląskim


Intercity największą obniżkę przygotowało dla mieszkańców Mysłowic i Katowic. Upust na trasie między tymi miastami sięgnie 161 zł. To spadek o niemal 60 procent względem starej ceny biletu miesięcznego. Bilet na wrzesień kosztuje w systemie (stan na 31.08) 269 zł. 

Na dużych zniżkach skorzystają także mieszkańcy Krakowa i Katowic. Między stolicami regionów podróżni pojadą 145 zł taniej. Z systemu wynika, że bilet miesięczny Katowice - Kraków na wrzesień 2023 kosztuje 397 zł w II klasie.

Obniżki odczują także pasażerowie z Krzeszowic, którzy chcieliby regularnie podróżować do Krakowa i z powrotem. Obejmie ich obniżka o wartości 106 zł. W województwie śląskim na 30 odcinkach pasażerowie pojadą o ponad 50 zł taniej. To niemal 58 procent odcinków - informuje PKP.


Bilety na trasie Opole - Częstochowa będą o 8 zł tańsze względem starej ceny biletu miesięcznego. Z kolei podróże między Opolem a a Ozimkiem zostały objęte upustem, który w tym przypadku wynosi 6 zł. 

Tańsze bilety miesięczne PKP w całej Polsce


Obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Z nowych cen skorzystają nie tylko mieszkańcy Śląska, ale również pasażerowie z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Będą mogli na niektórych odcinkach liczyć na obniżki przekraczające 50 proc.

Z jeszcze wyższych upustów skorzystają pasażerowie z trzech województw: świętokrzyskiego, pomorskiego i podkarpackiego gdzie obniżki biletów sięgną nawet 60 proc. na niektórych odcinkach.

Obniżka ma znacząco poprawić sprzedaż biletów miesięcznych i wypełnić składy, szczególnie w dni pracujące, kiedy pasażerów jest zwykle mniej.

Na 190 odcinkach PKP Intercity skala obniżki biletów waha się między 100 a 239 zł. Zaś w przypadku 206 odcinków upusty wyniosą między 50-99 zł. Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą za bilet miesięczny o 239 zł mniej. Jednak wysokie upusty wprowadzono także na trasach: Rzeszów Główny - Przemyśl, gdzie cena biletu spadła o 146 zł, Skarżysko Kamienna - Kielce, ze zniżką na poziomie 117 zł, czy Olsztyn Główny – Toruń, z upustem rzędu 115 zł. Największy procentowy spadek ceny biletu miesięcznego objął odcinek Skarżysko Kamienna – Suchedniów, gdzie obniżka sięgnie 69%, co przeliczeniu na kwotę daje 184 zł obniżki.

PKP Intercity i bilety do strefy ciszy

https://tvs.pl/informacje/cicho-jechaliscie-w-strefie-ciszy-w-pociagu/

Tagi

Podobne wpisy

  • Dwa mandaty w 15 minut

    Absurdalny pośpiech w Żorach. Dostała mandat pod szkołą, piętnaście minut później wpadła ponownie

    Redakcja
  • Nowy peron w Ligocie już otwarty

    Kamil Janisz
  • motocykliści pędzili 210 km/h

    Niebezpieczna jazda na drodze wojewódzkiej. Dwóch motocyklistów pędziło 210 km/h

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP