Skip to content

Katowice: Pies odgryzł małemu chłopcu palce. Nowe fakty

08 sierpnia 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Katowice: Znaleziono zwłoki. Trwa identyfikacja FOTO+18
Katowice: Znaleziono zwłoki. Trwa identyfikacja FOTO+18

Wypadek w Katowicach. Mały chłopiec stracił dwa palce. Do tragedii doszło podczas spaceru.

 

Aktualizacja

Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Wełnowiec. Pies, który odgryzł dziecku dwa palce to owczarek niemiecki. Właściciele czworonoga wskazują, że pies obcuje z dziećmi i nigdy nie był wobec nich agresywny.

Jak podaje Polsat News, matka chłopca znalazła jeden z palców i zawiozła go do szpitala. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeprowadzono zabieg retransplantacji  - palec udało się przyszyć.

Drugi z palców prawdopodobnie znajduje się w żołądku owczarka - czytamy na portalu Polsat News.

Policja prowadzi czynności w kierunku nieszczęśliwego wypadku. 

Mały chłopiec był na spacerze ze swoim tatą. Jechał na rowerku. W pewnym momencie dziecko podjechało do ogrodzenia, za którym znajdował się pies. Włożył palce przez szpary w płocie. Wtedy to pies zaatakował. Zwierzę odgryzło maluchowi dwa palce.

Dziecko trafiło do szpitala. Jak podaje Onet, pies posiadał odpowiednie szczepienia, był również właściwie zabezpieczony przez właścicieli.

Tagi

Podobne wpisy

  • Ruszył remont autostrady A1. Kierowców czekają duże utrudnienia

    Ruszył remont autostrady A1. Kierowców czekają duże utrudnienia

    Kamil Janisz
  • Uciekał przed policją pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy

    Monika Sławik
  • Od jutra zmiany w organizacji ruchu na ul. Mikołowskiej

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP